Diskmaskin GRAM OMI 60-08/1
7 295 kr
30 dagars prisgaranti

OMI 60-08/1
7 295 kr
Tillfälligt slut
Hemleverans Fraktkostnad från: 149 kr
Varumärke
GRAMBeskrivning
Helintegrerad diskmaskin med plats för 12 kuvert.
AquaStop
AquaStop förhindrar att det uppstår vattenskador på grund av läckor i maskinen eller brott på tilloppsslangen.
Beskrivning
Produktmått HxBxD: 820x598x550 mm
Innbyggnadsmått i mm HxBxD (min): 820920x600x570
Standardkuvert: 13
Energiklass (EU_2021_EP): E
Energiförbrukning för 100 tvättar i kWh (EU_2021_EP): 0,92
Vattenförbrukning per disk, liter (EU_2021_EP): 12,9
Programtid för referens Program i timmar: 03:25
Referensprogram: ECO 50°
Ljudnivå dB(A) (Norm EN 607043): 48
Ljudnivåklass (EU_2021_EP): C
Program
Antal Program: 5
Antal temperaturer: 4
Temperatur, grader: 70/65/50/35
Funktioner
Senarelagd start (antal timmar): 0,524
Spolarmar / Aqua Spray antal: 2/
Utrustning
Antal kopphyllor i överkorg normal/multi: 4/
Fällbare tallriksstöd i underkorg: 4
Installation
Total effekt kW: 2,1
Elanslutning V/Hz: 220240V/50Hz
Säkring, ampere: 10
Sladd längd (m): 1,8
Branschregler Säker Vatteninstallation
Enligt svenska branschregler Säker Vatteninstallation ska diskmaskiner som installeras i utrymmen utan vattentätt golv förses med uppsamlande tråg och aktivt läckageskydd, t.ex. vattenlarm. Kraven gäller vid fackmässig installation. Avsteg från branschregler kan innebära ökad risk vid en eventuell vattenskada och kan påverka försäkringsersättningen. Tillbehör köps separat.
AquaStop förhindrar att det uppstår vattenskador på grund av läckor i maskinen eller brott på tilloppsslangen.
Beskrivning
Produktmått HxBxD: 820x598x550 mm
Innbyggnadsmått i mm HxBxD (min): 820920x600x570
Standardkuvert: 13
Energiklass (EU_2021_EP): E
Energiförbrukning för 100 tvättar i kWh (EU_2021_EP): 0,92
Vattenförbrukning per disk, liter (EU_2021_EP): 12,9
Programtid för referens Program i timmar: 03:25
Referensprogram: ECO 50°
Ljudnivå dB(A) (Norm EN 607043): 48
Ljudnivåklass (EU_2021_EP): C
Program
Antal Program: 5
Antal temperaturer: 4
Temperatur, grader: 70/65/50/35
Funktioner
Senarelagd start (antal timmar): 0,524
Spolarmar / Aqua Spray antal: 2/
Utrustning
Antal kopphyllor i överkorg normal/multi: 4/
Fällbare tallriksstöd i underkorg: 4
Installation
Total effekt kW: 2,1
Elanslutning V/Hz: 220240V/50Hz
Säkring, ampere: 10
Sladd längd (m): 1,8
Branschregler Säker Vatteninstallation
Enligt svenska branschregler Säker Vatteninstallation ska diskmaskiner som installeras i utrymmen utan vattentätt golv förses med uppsamlande tråg och aktivt läckageskydd, t.ex. vattenlarm. Kraven gäller vid fackmässig installation. Avsteg från branschregler kan innebära ökad risk vid en eventuell vattenskada och kan påverka försäkringsersättningen. Tillbehör köps separat.
Dokument
Egenskaper
| Varumärke | GRAM |
| Art.Nr. | 62579 |
| Färg | Vit |
| Bredd | 600 mm |
| Typ | Diskmaskin |
| Energieffektivitet | D |
| Antal Kuvert | 13 |
| Ljuskälla | 1 |
| Tillverkarens Art.Nr. | OMI60-08/1 |
| Eluttag | Jordad stickkontakt |
| Spänning | 230 V |
| Djup | 57 cm |
| Höjd | 82 cm |
| Bullernivå | 39 dBa dB(A) |
| Effekt | 1900 W |
| Effekt/prestanda | 1900 W |
| Vikt | 45 kg |
| EAN-nr | 5709708232694 |


