Integrerad kyl/frys Electrolux ENG7TE18S
8 990 kr
30 dagars prisgaranti

ENG7TE18S
8 990 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 5-10 vardagar.
Hemleverans Fraktkostnad beräknas i varukorgen.
Varumärke
ElectroluxBeskrivning
Electrolux integrerad kylfrys ENG7TE18S
- Elektronisk touchkontroll
- Larm vid öppen dörr
- Shoppingfunktion
- Automatisk avfrostning i frysen/ kylen
- Ljus -och ljudlarm för öppen dörr och hög temperatur Den 700 GreenZone kyl-frysen är framtagen för att maximera färskheten och näringsvärdet i dina livsmedel genom avancerad teknik och smart förvaring.
GreenZone-lådan är en dedikerad klimatkontrollerad låda, som genom att reglera luftfuktigheten bevarar upp till 95 % av vitaminerna efter 11 dagar. Detta skyddar grönsaker och frukt från att torka ut eller bli för fuktiga, vilket ger längre hållbarhet och bättre smak.
TwinTech® No Frost-teknologi innebär att kylen och frysen har separata kylsystem, vilket bibehåller rätt fuktighet i kylen och förhindrar frostbildning i frysen. Detta gör att maten håller sig saftig och färsk längre, samtidigt som du aldrig behöver frosta av frysen manuellt.
DynamicAir-teknik ser till att temperaturen i hela kylskåpet hålls jämn, även om dörren öppnas ofta. Detta skyddar maten från temperaturförändringar och säkerställer att livsmedlen håller sig fräscha längre.
Touchkontroll med Ecometer hjälper dig att optimera kylens energiförbrukning genom att ge förslag på energieffektiva inställningar, samtidigt som kylförhållandena hålls på toppnivå.
Elektronisk touchkontroll gör det enkelt att justera inställningar och övervaka temperaturen.
Ljus- och ljudlarm vid öppen dörr och hög temperatur hjälper dig att undvika energiförlust och skyddar dina matvaror från att bli dåliga.
- Larm vid öppen dörr
- Shoppingfunktion
- Automatisk avfrostning i frysen/ kylen
- Ljus -och ljudlarm för öppen dörr och hög temperatur Den 700 GreenZone kyl-frysen är framtagen för att maximera färskheten och näringsvärdet i dina livsmedel genom avancerad teknik och smart förvaring.
GreenZone-lådan är en dedikerad klimatkontrollerad låda, som genom att reglera luftfuktigheten bevarar upp till 95 % av vitaminerna efter 11 dagar. Detta skyddar grönsaker och frukt från att torka ut eller bli för fuktiga, vilket ger längre hållbarhet och bättre smak.
TwinTech® No Frost-teknologi innebär att kylen och frysen har separata kylsystem, vilket bibehåller rätt fuktighet i kylen och förhindrar frostbildning i frysen. Detta gör att maten håller sig saftig och färsk längre, samtidigt som du aldrig behöver frosta av frysen manuellt.
DynamicAir-teknik ser till att temperaturen i hela kylskåpet hålls jämn, även om dörren öppnas ofta. Detta skyddar maten från temperaturförändringar och säkerställer att livsmedlen håller sig fräscha längre.
Touchkontroll med Ecometer hjälper dig att optimera kylens energiförbrukning genom att ge förslag på energieffektiva inställningar, samtidigt som kylförhållandena hålls på toppnivå.
Elektronisk touchkontroll gör det enkelt att justera inställningar och övervaka temperaturen.
Ljus- och ljudlarm vid öppen dörr och hög temperatur hjälper dig att undvika energiförlust och skyddar dina matvaror från att bli dåliga.
Egenskaper
| Varumärke | Electrolux |
| Art.Nr. | 73281 |
| Hängning | Höger |
| Energieffektivitet | E |
| Vikt | 58,5 kg |
| Typ | Integrerad kyl över frys |
| Energiförbrukning | 216 kWh/år |
| Djup | 549 mm |
| Bredd | 546 mm |
| Nettovolym Kyl | 194 l |
| Nettovolym Frys | 62 l |
| Höjd | 1772 mm |
| Ljudnivå | 36 dBa |
| WiFi | Nej |
| Automatisk Avfrostning | Ja |
| EAN-nr | 7332543990931 |










