Kylskåp Electrolux LRC4DE3W1L
10 990 kr
30 dagars prisgaranti

LRC4DE3W1L
10 990 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 vardagar.
Hemleverans Fraktkostnad beräknas i varukorgen.
Varumärke
ElectroluxBeskrivning
Electrolux PerfectCare 700 tvätt tork EWG701A94A med ånga och skonsam klädvård.
En komplett lösning för tvätt och tork i hemmet. Electrolux PerfectCare 700 EWG701A94A är utvecklad för att ge dig en smidig och effektiv vardag genom att kombinera tvätt och tork i en och samma maskin. Den kompakta designen gör att du sparar plats samtidigt som du får full funktionalitet för hela tvättprocessen utan att behöva flytta tvätten mellan olika maskiner.
Fräscha upp kläder med ånga på kort tid. SteamCare tekniken gör det möjligt att snabbt fräscha upp plagg som inte behöver en full tvätt. Ångprogrammet reducerar skrynklor och hjälper till att ta bort lukt vilket gör att kläderna känns fräscha och redo att användas igen. Det sparar både tid och vatten i vardagen.
Skonsam vård för alla typer av material. DualCare systemet anpassar automatiskt temperatur och trumrörelser efter materialet i tvätten. Det innebär att även känsliga plagg som ylle kan tvättas och torkas utan att krympa eller förlora sin form. Detta ger en trygg och effektiv klädvård för hela garderoben.
Smart teknik som sparar resurser. SensiCare anpassar programlängd och resursförbrukning efter tvättmängden. Det innebär att du inte använder mer energi eller vatten än nödvändigt samtidigt som kläderna skyddas från onödigt slitage.
Snabba program för en flexibel vardag. Med Quick funktioner kan du tvätta och torka mindre mängder tvätt på kort tid. Det gör modellen perfekt när du behöver rena kläder snabbt utan att vänta på långa program.
Skonsam trumma för bättre resultat. CareDrum är utformad för att låta plaggen glida mjukt under både tvätt och tork. Den speciella strukturen minskar slitaget och bidrar till att dina kläder håller längre samtidigt som resultatet blir jämnt och effektivt.
Fräscha upp kläder med ånga på kort tid. SteamCare tekniken gör det möjligt att snabbt fräscha upp plagg som inte behöver en full tvätt. Ångprogrammet reducerar skrynklor och hjälper till att ta bort lukt vilket gör att kläderna känns fräscha och redo att användas igen. Det sparar både tid och vatten i vardagen.
Skonsam vård för alla typer av material. DualCare systemet anpassar automatiskt temperatur och trumrörelser efter materialet i tvätten. Det innebär att även känsliga plagg som ylle kan tvättas och torkas utan att krympa eller förlora sin form. Detta ger en trygg och effektiv klädvård för hela garderoben.
Smart teknik som sparar resurser. SensiCare anpassar programlängd och resursförbrukning efter tvättmängden. Det innebär att du inte använder mer energi eller vatten än nödvändigt samtidigt som kläderna skyddas från onödigt slitage.
Snabba program för en flexibel vardag. Med Quick funktioner kan du tvätta och torka mindre mängder tvätt på kort tid. Det gör modellen perfekt när du behöver rena kläder snabbt utan att vänta på långa program.
Skonsam trumma för bättre resultat. CareDrum är utformad för att låta plaggen glida mjukt under både tvätt och tork. Den speciella strukturen minskar slitaget och bidrar till att dina kläder håller längre samtidigt som resultatet blir jämnt och effektivt.
Egenskaper
| Varumärke | Electrolux |
| Art.Nr. | 81057 |
| Färg | Vit |
| Hängning | Vänster |
| Djup | 653 mm |
| Kylsystem | Dynamisk kylning |
| Energieffektivitet | E |
| Höjd | 1750 mm |
| Tillverkarens Art.Nr. | 81057 |
| Energiförbrukning | 117 kWh/år |
| Typ | Kylskåp |
| Vikt | 66,6 kg |
| Bredd | 595 mm |
| Arbetstemperatur | 10 °c |
| Placering | Fristående |
| Hyllor | Glas |
| WiFi | Nej |
| Djup | 653 cm |
| Höjd | 1750 cm |
| Bredd | 595 cm |
| EAN-nr | 7333394126647 |












