Cylinda Glaskeramiksspis S8472KV
9 899 kr
30 dagars prisgaranti

Glaskeramiksspis S8472KV
9 899 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 4-7 vardagar.
Hemleverans Fraktkostnad från: 149 kr

Denna spis har en glaskeramikhäll som effektivt värmer upp maten. Ugnen har utformats för att ge en optimal luftcirkulation och ge en jämn värmefördelning till maten. Med varmluftsugnen kan du tillreda rätter på flera nivåer i ugnen samtidigt. Insidan av ugnen och ugnstillbehören är försedda med en speciell ytbehandling som gör att du enkelt kan rengöra dessa utan starka rengöringsmedel.
Varumärke
CylindaBeskrivning
Denna spis har en glaskeramikhäll som effektivt värmer upp maten. Ugnen har utformats för att ge en optimal luftcirkulation och ge en jämn värmefördelning till maten. Med varmluftsugnen kan du tillreda rätter på flera nivåer i ugnen samtidigt. Insidan av ugnen och ugnstillbehören är försedda med en speciell ytbehandling som gör att du enkelt kan rengöra dessa utan starka rengöringsmedel.
Basfakta
- Typ av häll: Keramikhäll
- Färg: Vit
- Färg på häll: Svart
Funktioner
- Varmluft: Ja
- Multifunktionsugn: Nej
- Stektermometer: Nej
- Ugnsrengöring: Katalys
- Pizza/Paj-läge: Ja
- Restvärmeindikering: Ja
- Antal värmeställen: 4
- Zon vänster fram diameter/effekt/typ: 120/210 - 0,7/2,1
- Zon vänster bak diameter/effekt/typ: 145/1,2
- Zon höger bak diameter/effekt/typ: 120/180 - 0,7/1,8
- Zon höger fram diameter/effekt/typ: 180/1,8
- Navigation: Vred
- Övervärme: Ja
- Undervärme: Ja
- Display: Nej
- Kylfläkt: Ja
Inredning
- Ugnsbelysning : Ja
- Med display: Nej
Trygghetsdetaljer
- Barnspärr ugnslucka: Ja
- Barnspärr på zoner: Ja
- Hällskydd finns som tillbehör: Ja
- Tippskydd: Ja
Medföljer
- Emaljerad långpanna: 1
- Emaljerade bakplåtar: 3
- Grillgaller: 1
- Gratängpanna: Nej
Mått och vikt
- Inbyggnadsbredd (cm): 70 cm
- Bredd: 697 mm
- Djup: 594 mm
- Höjd (cm): 85-94 cm
- Nettovikt: 64,1 kg
Deklarationer
- Energiklass: A
- Innervolym (liter): 70 l
- Total effekt: 10 kW
- Maxtemperatur: 300 °C
- Energiförbrukning (varmluft): 0.8 kWh
- Energiförbrukning (konventionell): 1.03 kWh
Installation
- Spänning (V): 230 V
- Hjul i bakkant: Ja
- Anslutningskabel: Ja
- Justerbar höjd fram/bak: Ja/: Ja
- Teleskopssockel: Ja
- Anslutningskabel: 1.5 m
- Bakre hjul justerbara framifrån med inbyggd mekanik: Ja
- Säkringar: 1x25 A
- Typ av häll: Keramikhäll
- Färg: Vit
- Färg på häll: Svart
Funktioner
- Varmluft: Ja
- Multifunktionsugn: Nej
- Stektermometer: Nej
- Ugnsrengöring: Katalys
- Pizza/Paj-läge: Ja
- Restvärmeindikering: Ja
- Antal värmeställen: 4
- Zon vänster fram diameter/effekt/typ: 120/210 - 0,7/2,1
- Zon vänster bak diameter/effekt/typ: 145/1,2
- Zon höger bak diameter/effekt/typ: 120/180 - 0,7/1,8
- Zon höger fram diameter/effekt/typ: 180/1,8
- Navigation: Vred
- Övervärme: Ja
- Undervärme: Ja
- Display: Nej
- Kylfläkt: Ja
Inredning
- Ugnsbelysning : Ja
- Med display: Nej
Trygghetsdetaljer
- Barnspärr ugnslucka: Ja
- Barnspärr på zoner: Ja
- Hällskydd finns som tillbehör: Ja
- Tippskydd: Ja
Medföljer
- Emaljerad långpanna: 1
- Emaljerade bakplåtar: 3
- Grillgaller: 1
- Gratängpanna: Nej
Mått och vikt
- Inbyggnadsbredd (cm): 70 cm
- Bredd: 697 mm
- Djup: 594 mm
- Höjd (cm): 85-94 cm
- Nettovikt: 64,1 kg
Deklarationer
- Energiklass: A
- Innervolym (liter): 70 l
- Total effekt: 10 kW
- Maxtemperatur: 300 °C
- Energiförbrukning (varmluft): 0.8 kWh
- Energiförbrukning (konventionell): 1.03 kWh
Installation
- Spänning (V): 230 V
- Hjul i bakkant: Ja
- Anslutningskabel: Ja
- Justerbar höjd fram/bak: Ja/: Ja
- Teleskopssockel: Ja
- Anslutningskabel: 1.5 m
- Bakre hjul justerbara framifrån med inbyggd mekanik: Ja
- Säkringar: 1x25 A
Dokument
Egenskaper
| Varumärke | Cylinda |
| Art.Nr. | 67652 |
| Färg | Vit |
| Spänning | 230 V |
| Bredd | 697 mm |
| Djup | 594 mm |
| Utförande | Multifunktionsugn |
| Energieffektivitet | A |
| Höjd | 850 mm |
| Tillverkarens Art.Nr. | 67652 |
| Typ | Glaskeramikspis |
| Volym | 64 l |
| Vikt | 64,1 kg |
| Varmluft | Ja |
| Display | Nej |
| Grill | Ja |
| Stektermometer | Nej |
| Pyrolytisk Rengöring | Nej |
| Antal Zoner | 4 |
| Timerfunktion | Nej |
| EAN-nr | 7392186317663 |

