Glaskeramikspis Bosch HKN31A
fr.6 990 kr
utvalda påKampanj
30 dagars prisgaranti
Välj variant

HKN31A
6 990 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 vardagar.
Hemleverans Fraktkostnad beräknas i varukorgen.
Överstruket pris avser lägsta priset hos oss på denna produkt de senaste 30 dagarna före prissänkningen.

Glaskeramikspis Bosch HKN31A är en fristående spis med glaskeramikhäll och varmluftsugn. Hällen är enkel att rengöra och har runda värmezoner som passar till de flesta kokkärl. Ugnen har 3D Hot Air Plus som är en varmluftsfunktion som med en optimal värmefördelning ger en jämn temperatur i hela ugnen och perfekt resultat på upp till 3 nivåer samtidigt. Dessutom har ugnen EcoClean-beläggning på ugnens bakvägg absorberar och bryter ner smuts vid upphettning. Därför kräver ugnen nästan ingen rengöring. Du styr spisen med en användarvänlig LED-display med tidsfunktioner.
Varumärke
BoschBeskrivning
Glaskeramikspis Bosch HKN31A är en fristående spis med glaskeramikhäll och varmluftsugn. Hällen är enkel att rengöra och har runda värmezoner som passar till de flesta kokkärl. Ugnen har 3D Hot Air Plus som är en varmluftsfunktion som med en optimal värmefördelning ger en jämn temperatur i hela ugnen och perfekt resultat på upp till 3 nivåer samtidigt. Dessutom har ugnen EcoClean-beläggning på ugnens bakvägg absorberar och bryter ner smuts vid upphettning. Därför kräver ugnen nästan ingen rengöring. Du styr spisen med en användarvänlig LED-display med tidsfunktioner.
Denna extra stora ugn med en volym på 66 l har sju ugnsfunktioner: 3D varmluft plus, över-/undervärme, varmluftgrill, pizzaläge, separat undervärme, och ett temperaturintervall på 50°C-275°C. Den har dessutom löstagbara ugnsstegar och en invändig helglaslucka.
Spisen har en mekanisk termostat, elektronisk klocka och halogenbelysning invändigt. Den har dessutom snabbstartfunktion och en utdragbar förvaringslåda samt säkerhetsfunktioner som barnspärr för ugnsfunktioner, mekanisk luckspärr och vredlås som deaktiverar ugn och häll.
Hälltyp
- Vänster fram: normal kokzon 1,2 kW
- Vänster bak: normal kokzon 1,8 kW
- Höger bak: normal kokzon 1,2 kW
- Höger fram: normal kokzon 2,2 kW
Teknisk info
- Sladdlängd: 120 cm
- Justerbara fötter i höjdled
Spisen har en mekanisk termostat, elektronisk klocka och halogenbelysning invändigt. Den har dessutom snabbstartfunktion och en utdragbar förvaringslåda samt säkerhetsfunktioner som barnspärr för ugnsfunktioner, mekanisk luckspärr och vredlås som deaktiverar ugn och häll.
Hälltyp
- Vänster fram: normal kokzon 1,2 kW
- Vänster bak: normal kokzon 1,8 kW
- Höger bak: normal kokzon 1,2 kW
- Höger fram: normal kokzon 2,2 kW
Teknisk info
- Sladdlängd: 120 cm
- Justerbara fötter i höjdled
Dokument
Recensioner
Rosalie LVerifierad köpare
för 1 år sedanSaknar kontrollampa för att se om man glömt att stänga av ugn eller plattor.
+ Alla ugnsfunktioner
- Kontrollampa se ovan.
Göran VVerifierad köpare
för 5 år sedanDen hade en transportskada som jag hoppas snart blir åtgärdad Annars så passade den in i köksrenoveringen
Egenskaper
| Varumärke | Bosch |
| Färg | Rostfritt Stål, Svart, Vit |
| Spänning | 230 V |
| Bredd | 600 mm |
| Djup | 600 mm |
| Utförande | Multifunktionsugn |
| Energiförbrukning för konventionell ugn | 0,98 kWh |
| Energiförbrukning för varmluftsugn | 0,79 kWh |
| Energieffektivitet | A |
| Höjd | 900 mm |
| Ugnsrengöring | Nej |
| Produkttyp | Glaskeramik |
| Volym | 66 l |
| Vikt | 55,4 kg |
| Varmluft | Ja |
| Display | Ja |
| Grill | Ja |
| Stektermometer | Nej |
| Pyrolytisk Rengöring | Nej |
| Antal Zoner | 4 |
| Timerfunktion | Ja |
| Tillverkarens Art.Nr. | HKN31A020U, HKN31A050U, HKN31A060U |
