Glaskeramikspis Bosch Serie 4 HKR39A250W
Cashback
7 490 kr
30 dagars prisgaranti

Serie 4 HKR39A250W
7 490 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 vardagar.
Hemleverans Fraktkostnad beräknas i varukorgen.

Glaskeramikspis Bosch Serie 4 HKR39A250W är en klassisk spis med glaskeramikhäll och varmluftsugn. Hällen har fyra steglöst reglerbara QuickTherm-kokzoner varav 2 av dessa är variabla (en stor rund och en oval). Ugnen har 3D hot Air Plus som ger optimal värmefördelning och perfekta bakresultat på upp till 3 nivåer samtidigt.
Varumärke
BoschBeskrivning
Glaskeramikspis Bosch Serie 4 HKR39A250W är en klassisk spis med glaskeramikhäll och varmluftsugn. Hällen har fyra steglöst reglerbara QuickTherm-kokzoner varav 2 av dessa är variabla (en stor rund och en oval). Ugnen har 3D hot Air Plus som ger optimal värmefördelning och perfekta bakresultat på upp till 3 nivåer samtidigt.
Multifunktionsugnen har en volym på 66 l, varmluftsfunktion och snabbstart. Den har dessutom sju ugnsfunktioner: över-/undervärme, separat undervärme, 3D varmluft plus, pizzaläge, varmluftgrill, stor variogrill. Ugnen har ecoClean-beläggning på ugnens bakvägg vilket gör den enklare att rengöra.
Övrigt
- Ugnsbelysning: 1 st (25 W) placering upptill
- Elektronisk klocka, timer, tidssatt tillagningstid
- Löstagbara ugnsstegar
- Användarvänlig LED display med tidsfunktioner
- Nedsänkbara vred, cylindervred
- Invändig helglaslucka
- Säkerhet häll: 4-faldig restvärmeindikering
- Säkerhet ugn: barnspärr för ugnsfunktioner, mekanisk luckspärr, inbyggd kylfläkt
- Värmeskyddad ugnslucka 50º C, uppmätt vid 180ºC över- /undervärme, efter 1 timme, mätpunkt mitt på ugnsluckan
- Utdragbar förvaringslåda med 21 cm panel
- Justerbara fötter i höjdled
3D varmluft
Denna funktion fördelar värme snabbt och jämnt i hela ugnen, vilket gör det möjligt att laga mat på upp till tre nivåer samtidigt. Söta och kryddiga rätter kan tillagas samtidigt utan att smakerna blandas.
Övrigt
- Ugnsbelysning: 1 st (25 W) placering upptill
- Elektronisk klocka, timer, tidssatt tillagningstid
- Löstagbara ugnsstegar
- Användarvänlig LED display med tidsfunktioner
- Nedsänkbara vred, cylindervred
- Invändig helglaslucka
- Säkerhet häll: 4-faldig restvärmeindikering
- Säkerhet ugn: barnspärr för ugnsfunktioner, mekanisk luckspärr, inbyggd kylfläkt
- Värmeskyddad ugnslucka 50º C, uppmätt vid 180ºC över- /undervärme, efter 1 timme, mätpunkt mitt på ugnsluckan
- Utdragbar förvaringslåda med 21 cm panel
- Justerbara fötter i höjdled
3D varmluft
Denna funktion fördelar värme snabbt och jämnt i hela ugnen, vilket gör det möjligt att laga mat på upp till tre nivåer samtidigt. Söta och kryddiga rätter kan tillagas samtidigt utan att smakerna blandas.
Dokument
Recensioner
ZoranVerifierad köpare
för 6 år sedanPå baksidan av spisen sitter ett stag lägre ner än på tidigare modeller, vilken gör att spisen går mot elkontakten. Så nu är det att mellanrum på en cm mellan spis och vägg. Mycket irriterande
+ Hyfsat pris
- Konstruktionen på baksidan
Egenskaper
| Varumärke | Bosch |
| Art.Nr. | 44453 |
| Färg | Rostfritt Stål |
| Spänning | 400 V |
| Bredd | 600 mm |
| Djup | 600 mm |
| Utförande | Multifunktionsugn |
| Energiförbrukning för konventionell ugn | 0,98 kWh |
| Energiförbrukning för varmluftsugn | 0,79 kWh |
| Energieffektivitet | A |
| Höjd | 900 mm |
| Belysning | Ja |
| Tillverkarens Art.Nr. | HKR39A250W |
| Ugnsrengöring | 0 |
| Placering Reglage | Front |
| Serie | Serie 4 |
| Produkttyp | Glaskeramikspis |
| Volym | 66 l |
| Vikt | 55,4 kg |
| Varmluft | Ja |
| Display | Ja |
| Grill | Ja |
| Stektermometer | Nej |
| Pyrolytisk Rengöring | Nej |
| Antal Zoner | 4 |
| Timerfunktion | Ja |
| EAN-nr | 4242005042074 |










