Induktionsspis Electrolux LKI66890SW
9 990 kr
30 dagars prisgaranti

LKI66890SW
9 990 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 vardagar.
Hemleverans Fraktkostnad från: 149 kr

Electrolux induktionsspis LKI66890SW med SteamBake som tillför ånga och ger underbart bröd. Med Induktionshällen MaxiSense Zone-Free som anpassar sig efter din pannstorlek. En ugn med pyrolytisk rengöring gör att matrester torkas bort i ett enda svep.
LED-touch-display för enkel, intuitiv kontroll under matlagningen.
Varumärke
ElectroluxBeskrivning
Electrolux induktionsspis LKI66890SW med SteamBake som tillför ånga och ger underbart bröd. Med Induktionshällen MaxiSense Zone-Free som anpassar sig efter din pannstorlek. En ugn med pyrolytisk rengöring gör att matrester torkas bort i ett enda svep.
LED-touch-display för enkel, intuitiv kontroll under matlagningen.
Electrolux har skapat en induktionsspis som har allt du behöver för att laga fantastiska måltider i ditt eget kök. Med den innovativa SteamBake-funktionen kan du skapa bageristilbröd som är knaprig på ytan och mjuk på insidan med bara ett knapptryck. Utöver det kan du tillaga en mängd olika rätter med SteamBake, från grillad kyckling till panerad fisk.En annan användbar funktion som Electrolux introducerar i denna spis är MaxiSense kokzoner. Dessa kokzoner anpassar sig efter storleken på dina kokkärl, vilket gör det enklare att laga mat. Dessutom värmer zonerna bara upp ytan under kokkärlet, vilket sparar energi och ger dig bättre kontroll över tillagningen.
Funktionen Pyrolytisk rengöring är en av de mest häpnadsväckande egenskaperna hos denna spis. Detta självrengörande ugnssystem ökar ugnstemperaturen för att omvandla fett och matrester till aska, vilket gör det enkelt att rengöra ugnen. Istället för att skrubba ugnen länge och svettas över rengöringen kan du nu helt enkelt bara torka av den med en fuktig trasa.Slutligen, LED-touch-displayen gör det enkelt att hålla reda på tillredningsstegen, och du kan enkelt ställa in tid, temperatur och olika matlagningssteg. Electrolux induktionsspis LKI66890SW är helt enkelt en fantastisk produkt som förenklar din matlagning och rengöring, samtidigt som den garanterar fantastiska resultat.
Funktionen Pyrolytisk rengöring är en av de mest häpnadsväckande egenskaperna hos denna spis. Detta självrengörande ugnssystem ökar ugnstemperaturen för att omvandla fett och matrester till aska, vilket gör det enkelt att rengöra ugnen. Istället för att skrubba ugnen länge och svettas över rengöringen kan du nu helt enkelt bara torka av den med en fuktig trasa.Slutligen, LED-touch-displayen gör det enkelt att hålla reda på tillredningsstegen, och du kan enkelt ställa in tid, temperatur och olika matlagningssteg. Electrolux induktionsspis LKI66890SW är helt enkelt en fantastisk produkt som förenklar din matlagning och rengöring, samtidigt som den garanterar fantastiska resultat.
Dokument
Recensioner
Gene HVerifierad köpare
för 2 månader sedanInget att klaga på
Ann Verifierad köpare
för 5 månader sedanLjudet sänker betyget. Annars en mycket bra spis.
+ Bra funktioner.
- Högt fläkt ljud, när man använder spis och ugn, som även går länge efter att man slagit av spisen.
EllenVerifierad köpare
för 5 månader sedanMycket bra snygg och med en låda som hoppar ut vid en push. Smart med självrengöring.. Svagt ljud vid larm. Bra med knapplös häll och att det bara är två knappar på fronten som tyvärr inte har något lyse svårt att se symbolerna en riktig miss tyvärr.
+ Gillar den bara
- Displayen HELT MÖRK förrutom klockan
Svedo AVerifierad köpare
för 5 månader sedanVi är mycket nöjda med varan.
Jimmy JVerifierad köpare
för 6 månader sedanKanon spis Mycket nöjd
Egenskaper
| Varumärke | Electrolux |
| Art.Nr. | 70301 |
| Färg | Vit |
| Spänning | 230 V |
| Bredd | 596 mm |
| Djup | 600 mm |
| Utförande | Multifunktionsugn |
| Energieffektivitet | A+ |
| Hängning | Underkantshängt |
| Höjd | 850 mm |
| Belysning | Ja |
| Tillverkarens Art.Nr. | 947941513 |
| Max Temperatur | 300 °c |
| Effekt/prestanda | 9300 W |
| Ugnsrengöring | Pyrolys |
| Typ | Induktionsspis |
| Volym | 73 l |
| Vikt | 66 kg |
| Varmluft | Ja |
| Display | Ja |
| Grill | Ja |
| Låsbar | Ja |
| Stektermometer | Ja |
| Effekt | 9300 W |
| Pyrolytisk Rengöring | Ja |
| Antal Zoner | 4 |
| Timerfunktion | Ja |
| EAN-nr | 7332543847563 |





