Induktionsspis Smeg SCB61PIN9 Classic
23 995 kr
30 dagars prisgaranti
Tillfälligt slut
Hemleverans Fraktkostnad beräknas i varukorgen.

Smegs Induktionsspis SCB61PIN9 med Multizone gör det möjligt att använda flera köksredskap i olika storlekar samtidigt, vilket ökar flexibiliteten och gör hällen mer effektiv.
Varumärke
SmegBeskrivning
Smegs Induktionsspis SCB61PIN9 med Multizone gör det möjligt att använda flera köksredskap i olika storlekar samtidigt, vilket ökar flexibiliteten och gör hällen mer effektiv.
Övrigt
- Estetik: Classic
- Design: Standard
- Serie: Concerto
- Material: Emaljerad
- Lucka: Med 2 horisontella paneler
- Bakkantslist: Ja
- Typ av display: Touch
- Typ av ugnsglas: Stopsol
- Antal vred: 6
- Stödfötter: Silver
- Ugnsutrymme: Dörr
Traditionella tillagningsfunktioner
- Statisk
- Fläktassisterad
- Varmluft
- Snabb
- Eco
- Liten grill
- Stor grill
- Fläkt + grill (stor)
- Fläktassisterad undervärme
Rengöringsfunktioner
- Pyrolys
Produktegenskaper
- Multizon: Ja
- Barnlås: Ja
- Effektbegränsningsläge - Steg: 3000, 4500, 7400 W
- Timer: Ja
- Koktidslarm: Ja
- Min temperatur: 50 °C
- Max temperatur: 280 °C
Häll
- Totalt antal kokzoner: 4
- Antal extra snabba kokzoner: 4
- Zon 1-3 typ: Induktion-enkel
- Zon 4 typ: Induktion-stor
- Mått zon 1: 21.1x19.1 cm
- Mått zon 2: 21.1x19.1 cm
- Mått zon 3: Ø 21.0 cm
- Mått zon 4: Ø 18.0 cm
- Automatisk avstängning vid överhettning: Ja
- Kokkärlsavkänning: Ja
- Markering för minsta storlek av kokkärl: Ja
- Indikator för vald zon: Ja
- Indikationslampa restvärme: Ja
Huvudugn
- Antal hyllplan: 5
- Typ av hyllplan: Metallstegar
- Antal ljuskällor: 1
- Typ av ljuskälla: Halogenlampor, 40 W
- Antal fläktar: 1
- Programmering av tillagningstid: Start/stopp
- Luckhängning: Underhängd
- Ljuset aktiveras när luckan öppnas: Ja
- Avgtagbar lucka: Ja
- Innerlucka i helglas: Ja
- Luckan är låst under pyrolytisk rengöring: Ja
- Säkerhetstermostat: Ja
- Kylsystem: Tangentialt
- Värmeelement stängs av vid öppning av ugnsluckan: Ja
- Typ av grill: Elektrisk
- Estetik: Classic
- Design: Standard
- Serie: Concerto
- Material: Emaljerad
- Lucka: Med 2 horisontella paneler
- Bakkantslist: Ja
- Typ av display: Touch
- Typ av ugnsglas: Stopsol
- Antal vred: 6
- Stödfötter: Silver
- Ugnsutrymme: Dörr
Traditionella tillagningsfunktioner
- Statisk
- Fläktassisterad
- Varmluft
- Snabb
- Eco
- Liten grill
- Stor grill
- Fläkt + grill (stor)
- Fläktassisterad undervärme
Rengöringsfunktioner
- Pyrolys
Produktegenskaper
- Multizon: Ja
- Barnlås: Ja
- Effektbegränsningsläge - Steg: 3000, 4500, 7400 W
- Timer: Ja
- Koktidslarm: Ja
- Min temperatur: 50 °C
- Max temperatur: 280 °C
Häll
- Totalt antal kokzoner: 4
- Antal extra snabba kokzoner: 4
- Zon 1-3 typ: Induktion-enkel
- Zon 4 typ: Induktion-stor
- Mått zon 1: 21.1x19.1 cm
- Mått zon 2: 21.1x19.1 cm
- Mått zon 3: Ø 21.0 cm
- Mått zon 4: Ø 18.0 cm
- Automatisk avstängning vid överhettning: Ja
- Kokkärlsavkänning: Ja
- Markering för minsta storlek av kokkärl: Ja
- Indikator för vald zon: Ja
- Indikationslampa restvärme: Ja
Huvudugn
- Antal hyllplan: 5
- Typ av hyllplan: Metallstegar
- Antal ljuskällor: 1
- Typ av ljuskälla: Halogenlampor, 40 W
- Antal fläktar: 1
- Programmering av tillagningstid: Start/stopp
- Luckhängning: Underhängd
- Ljuset aktiveras när luckan öppnas: Ja
- Avgtagbar lucka: Ja
- Innerlucka i helglas: Ja
- Luckan är låst under pyrolytisk rengöring: Ja
- Säkerhetstermostat: Ja
- Kylsystem: Tangentialt
- Värmeelement stängs av vid öppning av ugnsluckan: Ja
- Typ av grill: Elektrisk
Dokument
Egenskaper
| Varumärke | Smeg |
| Art.Nr. | 57728 |
| Färg | Svart |
| Bredd | 600 mm |
| Kapacitet | 70 L |
| Spänning | 230 V |
| Djup | 600 mm |
| Utförande | Multifunktionsugn |
| Energiförbrukning för konventionell ugn | 1,09 kWh |
| Energiförbrukning för varmluftsugn | 0,8 kWh |
| Energieffektivitet | A |
| Höjd | 900 mm |
| Tillverkarens Art.Nr. | SCB61PIN9 |
| Effekt/prestanda | 10400 W |
| Produkttyp | Induktionsspis |
| Volym | 70 l |
| Vikt | 57,3 kg |
| Varmluft | Ja |
| Display | Ja |
| Grill | Ja |
| Stektermometer | Nej |
| Pyrolytisk Rengöring | Ja |
| Antal Zoner | 4 |
| Timerfunktion | Ja |
| EAN-nr | 8017709292089 |
