Torkskåp Nimo Easy Dryer 1700Vit, Vänster
Rek. pris 12 630 kr
8 365 kr
30 dagars prisgaranti
Vald variant
Färg:
Vit
Hängning:
Vänster

Easy Dryer 1700
Vit, Vänster
8 365 kr
Beställningsvara - Levereras normalt inom 4-6 veckor.
Hemleverans Fraktkostnad beräknas i varukorgen.

Torkskåp Nimo Easy Dryer 1700 är en Easy Dryer med timerfunktion som styrs med två vred där du ställer in effektläge och torktid.
Varumärke
NimoBeskrivning
Torkskåp Nimo Easy Dryer 1700 är en Easy Dryer med timerfunktion som styrs med två vred där du ställer in effektläge och torktid.
Det är en hög golvmodell med tre rader uppfällbara och utdragbara hängare samt tre dörrhängare. Skåpet levereras med ventilationsanslutningar och det har justerbara fötter.
Övrigt
- 6 kg torkkapacitet
- Tidsstyrd fläkt
- Steglös värme
- 16 m hänglängd med kraftiga hängare
- 2 KW värmeelement
- Robust konstruktion
- Evakuerad luftmängd: 95 m³ fuktig luft/timme
- Avvattningskapacitet: Upp till 25 g/minut
- Energiåtgång: 0,4 kWh vid normallast (4 kg) med torkprogrammet Auto Eco+
- Motor: 38 W
- Elementeffekt: 2 000 W
- Fläktkapacitet: 184 m³/timme
- Överhettningsskydd: Ja
Övrigt
- 6 kg torkkapacitet
- Tidsstyrd fläkt
- Steglös värme
- 16 m hänglängd med kraftiga hängare
- 2 KW värmeelement
- Robust konstruktion
- Evakuerad luftmängd: 95 m³ fuktig luft/timme
- Avvattningskapacitet: Upp till 25 g/minut
- Energiåtgång: 0,4 kWh vid normallast (4 kg) med torkprogrammet Auto Eco+
- Motor: 38 W
- Elementeffekt: 2 000 W
- Fläktkapacitet: 184 m³/timme
- Överhettningsskydd: Ja
Egenskaper
| Varumärke | Nimo |
| Art.Nr. | 79787 |
| Färg | Vit |
| Hängning | Vänster |
| Djup | 610 mm |
| Höjd | 1700 mm |
| Antal Dörrar | 1 st |
| Vikt | 56 kg |
| Bredd | 595 mm |
| Typ | Torkskåp |
| RSK-nr | 8035676 |
| EAN-nr | 7330095607543 |

