Torkskåp Nimo Easy Dryer 1900Vit, Höger
Rek. pris 13 222 kr
8 480 kr
30 dagars prisgaranti
Vald variant
Färg:
Vit
Hängning:
Höger

Easy Dryer 1900
Vit, Höger
8 480 kr
Beställningsvara - Levereras normalt inom 4-6 veckor.
Hemleverans Fraktkostnad beräknas i varukorgen.

Torkskåp Nimo Easy Dryer 1900 är en smidig Easy Dryer med timerfunktion som styrs med två vred där du ställer in effektläge och torktid.
Varumärke
NimoBeskrivning
Torkskåp Nimo Easy Dryer 1900 är en smidig Easy Dryer med timerfunktion som styrs med två vred där du ställer in effektläge och torktid.
Det är en hög golvmodell med tre rader uppfällbara och utdragbara hängare samt tre dörrhängare. Skåpet levereras med ventilationsanslutningar och det har justerbara fötter.
Övrigt
- 6 kg torkkapacitet
- Tidsstyrd fläkt
- Steglös värme
- 16 m hänglängd med kraftiga hängare
- 2 KW värmeelement
- Robust konstruktion
- Evakuerad luftmängd: 95 m³ fuktig luft/timme
- Avvattningskapacitet: Upp till 25 g/minut
- Energiåtgång: 2,68 kWh vid normallast (4 kg)
- Motor: 38 W
- Elementeffekt: 2 000 W
- Fläktkapacitet: 184 m³/timme
- Överhettningsskydd: Ja
Övrigt
- 6 kg torkkapacitet
- Tidsstyrd fläkt
- Steglös värme
- 16 m hänglängd med kraftiga hängare
- 2 KW värmeelement
- Robust konstruktion
- Evakuerad luftmängd: 95 m³ fuktig luft/timme
- Avvattningskapacitet: Upp till 25 g/minut
- Energiåtgång: 2,68 kWh vid normallast (4 kg)
- Motor: 38 W
- Elementeffekt: 2 000 W
- Fläktkapacitet: 184 m³/timme
- Överhettningsskydd: Ja
Recensioner
MaudVerifierad köpare
för 1 år sedanbra med stängerna ryms mycket tvätt
Egenskaper
| Varumärke | Nimo |
| Art.Nr. | 79792 |
| Färg | Vit |
| Hängning | Höger |
| Djup | 610 mm |
| Höjd | 1900 mm |
| Antal Dörrar | 1 st |
| Vikt | 61 kg |
| Bredd | 595 mm |
| Typ | Torkskåp |
| RSK-nr | 8035718 |
| EAN-nr | 7330095607598 |





