Inbyggnadsugn Lofra Dolce Vita 60 cm
fr.16 995 kr
30 dagars prisgaranti
Välj variant

Dolce Vita 60 cm
16 995 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 4-7 vardagar.
Hemleverans Fri frakt!

Dolce Vita är en inbyggbar ugn från italienska Lofra. Dolce Vita är Lofras premiumkollektion som kännetecknas av genuin kvalitet, eleganta detaljer och teknik i framkant.
Varumärke
LofraBeskrivning
Dolce Vita är en inbyggbar ugn från italienska Lofra. Dolce Vita är Lofras premiumkollektion som kännetecknas av genuin kvalitet, eleganta detaljer och teknik i framkant.
Specifikationer
- Elektrisk multifunktionsugn med 9 program (bl.a. varmluft och grill)
- Ugnsvolym: 66 L
- Elektrisk grillfunktion
- Ugnslucka med härdat glas (trippelt glas)
- Uttagbart glas för enkel rengöring
- Analog timer
- 2 st teleskopiska rälsar för ugnsplåtar och galler
- 2 st galler
- 1 st långpanna
- Elektrisk multifunktionsugn med 9 program (bl.a. varmluft och grill)
- Ugnsvolym: 66 L
- Elektrisk grillfunktion
- Ugnslucka med härdat glas (trippelt glas)
- Uttagbart glas för enkel rengöring
- Analog timer
- 2 st teleskopiska rälsar för ugnsplåtar och galler
- 2 st galler
- 1 st långpanna
Egenskaper
| Varumärke | Lofra |
| Färg | Rostfri/Brons, Rostfri/Mässing, Rostfritt/Krom, Svart/Mässing |
| Typ | Inbyggnadsugn |
| Energieffektivitet | A |
| Varmluft | Ja |
| Display | Nej |
| Grill | Ja |
| Timerfunktion | Ja |
| Bredd | 600 mm |
| Djup | 526 mm |
| Max Temperatur | 250 °c |
| Volym | 66 l |
| Vikt | 38, 55 kg |
