Pizzaugn Cozze Classic 13" Gas 30 mbar
Nyhet

Classic 13" Gas 30 mbar
Överstruket pris avser lägsta priset hos oss på denna produkt de senaste 30 dagarna före prissänkningen.

Beskrivning
Nyckelfunktioner:
- Kort bakningstid: Pizzaugnen är redo att baka pizzor på bara två minuter.
- Kraftfull prestanda: 6,0 kW med rostfri SS430 U-formad brännare.
- Medföljande tillbehör: Pizzasten i kordierit (34,5×34,5×1,0 cm) för frasig pizzabotten. Lucka för användning vid uppvärmning.
- Robust konstruktion: Zinkbehandlad och värmebeständig pulverlackering som ger lång livslängd.
- Praktisk användning: Automatisk tändning och med termometer framtill.
- Stabilitet: Monterad med fyra ben med gummifötter, så att pizzaugnen står stabilt.
Specifikationer:
- Mått: L50×B50×H29,5 cm
- Pizzastorlek: max. Ø34×H10 cm
- Gastryck: 30 mbar (DK, SE, NO, UK, FR)
- Slanganslutning: Slangstuts eller 1/4"-gänga (regulator medföljer ej)
Egenskaper
| Varumärke | Cozze |
| Art.Nr. | 90430 |
| Vikt | 19 kg |
| Bredd | 555 mm |
| Höjd | 345 mm |
| Typ | Pizzaugn |
| Effekt/prestanda | 6000 W |
| Material | Zinkbehandlat stål |
| Längd | 555 mm |
| Max Tryck | 30 bar |
| Användningsområde | DIY |
| Effekt | 6000 W |
| EAN-nr | 5708614904305 |


