










Arbetsbänk Venture HomeMexico
3 579 kr3 849 kr
Sänkt pris!
Spara 270 kr
30 dagars prisgaranti

Mexico
3 579 kr
- Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 vardagar.
- Hemleverans
- Fraktkostnad beräknas i varukorgen.
Överstruket pris avser lägsta priset hos oss på denna produkt de senaste 30 dagarna före prissänkningen.
Beskrivning
Laga maten utomhus och komplettera ditt utekök med den här praktiska modulen från serien Mexico.
Bänkskivan är tillverkad av stilren teak och matchas med svart stomme i aluminium. Kombinationen är lika klassisk som tidlös och kommer garanterat bli iögonfallande på din uteplats. Modulen erbjuder generös arbetsyta och smart förvaringslösning.
Skötselråd: Våra teakmöbler produceras av certifierad teak som är odlad för ändamålet och inte skövlade från ömtålig regnskog. Som ett av de tåligaste träslagen innehåller teak mycket olja som sedvanligt behövs för att inte materialet ska spricka. Eftersom träslaget innehåller naturligt mycket behöver inte möblerna impregneras lika ofta.
Skötselråd: Våra teakmöbler produceras av certifierad teak som är odlad för ändamålet och inte skövlade från ömtålig regnskog. Som ett av de tåligaste träslagen innehåller teak mycket olja som sedvanligt behövs för att inte materialet ska spricka. Eftersom träslaget innehåller naturligt mycket behöver inte möblerna impregneras lika ofta.
Dokument
Egenskaper
| Varumärke | Venture Home |
|---|---|
| Art.Nr. | 9572-520 |
| Färg | Svart/Teak |
| Produkttyp | Arbetsbänk |
| Serie | Mexico |
| Material | Aluminium/Teak |
| Montering | Ja |
| Användningsområde | Utomhus |
| Höjd | 1270 mm |
| Bredd | 600 mm |
| Längd | 900 mm |
| EAN-nr | 7350107081383 |
