Garage Palmako Roger 28,4 m2 utan PortObehandlad
67 916 kr
67 324 krSänkt pris!
30 dagars prisgaranti
Vald variant
Färg:
Obehandlad
Leveransbegränsning
Tyvärr kan vår leverantör inte skicka denna produkt över hela landet. Fyll i ditt postnummer för att se om de kan leverera till just dig.
UnderlagspappUnderlagspapp Palmako 10m Tillbehör till Stugor & Förråd
714 krSBSSBS Takpapp Palmako 8 m
2 050 krTakavvattningTakavvattning Palmako för Sadeltak 6000 mm
4 494 kr/frp
Roger 28,4 m2 utan Port
Obehandlad
67 324 kr
Tillverkningsvara - Levereras normalt inom 4-6 veckor.
Hemleverans Fraktkostnad beräknas i varukorgen.
Överstruket pris avser lägsta priset hos oss på denna produkt de senaste 30 dagarna före prissänkningen.

Garage Roger från Palmako med 44 mm knuttimmer och vindtäta dubbelhaksknutar. Kraftiga, djupimpregnerade grundbalkar ger huset stabilitet och en lång livslängd. Stugan är inte snözonklassad - håll därför taket rent från större mängder snö.
Varumärke
PalmakoBeskrivning
Garage Roger från Palmako med 44 mm knuttimmer och vindtäta dubbelhaksknutar. Kraftiga, djupimpregnerade grundbalkar ger huset stabilitet och en lång livslängd. Stugan är inte snözonklassad - håll därför taket rent från större mängder snö.
Det spröjsade utåtgående parfönstret och den halvglasade dörren med limträkarm och cylinderlås är även försedd med rostfri plåt som skyddar tröskeln. Parfönstret och dörren är spröjsade och försedda med 2-glas och gummitätning.
Detta ingår
- Tak av spontade brädor
- Förankringsstänger
- Monteringssats
- Gummitätningar och silikon (dörr/fönster)
- Låg metallbelagd tröskel
- Isolerglas
- Cylinderlås
- Väggdetaljer med dubbelhaksknutar
- Dörrkarm av limträ
OBS! Takbeläggning medföljer ej.
Obehandlat trä blir gråaktigt efter att ha varit orört ett tag och kan bli blåaktigt och börja mögla. Palmako rekommenderar därför att alltid ytbehandla eller måla stugan.
Skrymmande artiklar från denna leverantör lossas med lastbil med påhängstruck. Chauffören lastar av vid tomtgräns. Avisering sker via sms.
Detta ingår
- Tak av spontade brädor
- Förankringsstänger
- Monteringssats
- Gummitätningar och silikon (dörr/fönster)
- Låg metallbelagd tröskel
- Isolerglas
- Cylinderlås
- Väggdetaljer med dubbelhaksknutar
- Dörrkarm av limträ
OBS! Takbeläggning medföljer ej.
Obehandlat trä blir gråaktigt efter att ha varit orört ett tag och kan bli blåaktigt och börja mögla. Palmako rekommenderar därför att alltid ytbehandla eller måla stugan.
Skrymmande artiklar från denna leverantör lossas med lastbil med påhängstruck. Chauffören lastar av vid tomtgräns. Avisering sker via sms.
Egenskaper
| Varumärke | Palmako |
| Art.Nr. | 101907 |
| Byggyta | 29,3 m² |
| Färg | Obehandlad |
| Byggyta | 29,3 m2 |
| Utförande | Timrad |
| Typ | Dubbelgarage |
| Material | Trä |
| Längd | 5950 mm |
| Höjd | 3100 mm |
| Väggtjocklek | 44 mm |
| Längd | 5,1 m |
| Golvyta | 28,4 m2 |
| Area | 29,3 m² |
| Bredd | 5300 mm |
| Garanti | 5 år |
| Antal Dörrar | 3 st |
| Glas | Isolerglas 3-6-3 |
| Takdesign | Sadeltak |
| Max Snölast | 1,1 kg/m² |
| Area | 29,3 m2 |
| EAN-nr | 4743142005767 |






