Beskrivning
Stort garagetält med extra höjd för SUV med duk av 212 gr/m2 polyetenväv och stabilt korrosionsbeständigt ramverk.
Mycket rymligt garagetält med förvaringsyta på hela 24 m2 och en extra höjd som ger gott om plats för en SUV, maskiner, byggmaterial eller annat som kräver mycket utrymme. Att montera tältet går både snabbt och enkelt, efter montage går det även att flytta på.
Garagetältet har en robust och korrosionsbeständig stålram med 3,5 cm i diameter och pulverlackerad yta som håller förhindrar rost. Slitstark grön tältduk av UV-behandlad och vattenavvisande polyetenväv på 212 g/m2. Polyetenväven är värmebehandlad och saknar sömmar för att ge maximalt skydd mot väta. Slitstarka spännband håller duken tät mot ramverket. Tältet är möjligt att öppna på ena gaveln.
Garagetältet har en robust och korrosionsbeständig stålram med 3,5 cm i diameter och pulverlackerad yta som håller förhindrar rost. Slitstark grön tältduk av UV-behandlad och vattenavvisande polyetenväv på 212 g/m2. Polyetenväven är värmebehandlad och saknar sömmar för att ge maximalt skydd mot väta. Slitstarka spännband håller duken tät mot ramverket. Tältet är möjligt att öppna på ena gaveln.
Dokument
Egenskaper
| Varumärke | gop |
|---|---|
| Art.Nr. | XV10306137 |
| Färg | Grön |
| Produkttyp | Enkelgarage |
| Area | 24 m² |
| Höjd | 370 cm |
| Längd | 610 cm |
| Vikt | 132 kg |
| Bredd | 390 cm |

