Pergola Hillerstorp Skanör 3x4m Mörkgrått Solskydd

Skanör 3x4m Mörkgrått Solskydd

Beskrivning
Fördelar: Pergola Hillerstorp Skanör 3x4m Mörkgrått Solskydd
- Justerbart solskydd
- Robust aluminiumkonstruktion
- Lätt att montera
Recensioner
Fin och uppfyllde förväntningarna
Pergola är rejäl i storlek ock kvalitet - svårt att använda draglinorna går så trögt Ock ta ut solskyddet även stänga solskyddet Även om rullarna till linorna är monterade
En trevlig pergola som fyller sitt syfte att ge ett bra solskydd. Vi är i ett vindutsatt läge. Den fungerar bra till skillnad från tidigare provade parasoller. Så fem stjärnor för funktion och utseende så här långt. Men bara fyra stjärnor totalt då monteringsbeskrivningen är otydlig Placeringen av stolparna inte är desamma i de olika stegen i beskrivningen vilket rörde till det. Men till slut blev allt bra.
Mycket bra, men hade varit bra om instruktionen visat på vilken sida markisen är när den inte är utdragen. Svar: markisen är på motsatt sida som den där man sätter fast hjulen.
Bra kvalitet vad det verkar, men mindre än vad måtten säger. Den som skrivit instruktionerna borde definitivt frågasätta sitt karriärsval. Att montera draganordningen var en pärs i sig. Vidare också störande att Bygghemma sänkte priset med 500kr två dagar efter jag la beställningen… Men överlag nöjd!
Mysig och stabil!
Egenskaper
| Varumärke | Hillerstorp |
| Art.Nr. | 2030401025 |
| Färg | Mörkgrå |
| Längd | 400 cm |
| Serie | Skanör |
| Höjd | 235 cm |
| Produkttyp | Pergola |
| Bredd | 300 cm |
| Material | Aluminium |
| EAN-nr | 7319074010253 |

