
Trädgårdshus PalmakoCecilia 29,7 m² (inv. 27,3 m²)
Nyhet
316 712 kr
30 dagars prisgaranti
Beskrivning
Modern och elegant fler-rums trädgårdsstudio med dubbelglasade dörrar, fönster och skjutdörrar i aluminium
Cecilia trädgårdshus på 27,3 m² är en stilren och funktionell träkonstruktion för modernt utomhusliv. Med en rymlig grundyta på 7,7 x 4,2 m och en elegant design med platt tak smälter den harmoniskt in i moderna trädgårdsmiljöer. Den smarta planlösningen med flera rum ger flexibla användningsmöjligheter och gör den idealisk som hemmakontor, gästhus eller fritidsstuga.Tillverkad av högkvalitativ nordisk gran erbjuder väggtjockleken på 70 mm utmärkt isolering och långvarig hållbarhet. Dess främsta kännetecken är de aluminiumramade skjutdörrarna, dörren och fönstret, alla utrustade med 24 mm härdat isolerglas för ökad säkerhet, ljudisolering och komfort året runt.
Egenskaper
| Varumärke | Palmako |
|---|---|
| Art.Nr. | 120004 |
| Produkttyp | Trädgårdshus |
| Serie | Cecilia |
| Färg | Obehandlad |
| Bredd | 790 cm |
| Total höjd | 285 cm |
| Djup | 440 cm |
| Max Snölast | 3,8 kg/m² |
| EAN-nr | 4743142040997 |



