Klätterväxt Blå Säckbuske Omnia Garden 40-60 cm1 st/frp
FRI FRAKT
Rek. pris 458 kr
419 kr
30 dagars prisgaranti
Vald variant
Antal (st/frp):
1 st/frp

40-60 cm
1 st/frp
419 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 5-10 vardagar.
Utlämningsställe Fraktkostnad beräknas i varukorgen.

Kalifornisk Syren är en låg klätterväxande buske med massor av attraktiva och otroligt väldoftande himmelsblå små blommor. De gröna bladen är äggformade. Kommer från Nordamerika och är en attraktiv växt för bin, humlor, fjärilar och fåglar. Passar perfekt att odla i sydligaste Sverige i mycket skyddat läge eller i kruka i resten av Sverige. Behöver vintertäckas.
Varumärke
Omnia GardenBeskrivning
Kalifornisk Syren är en låg klätterväxande buske med massor av attraktiva och otroligt väldoftande himmelsblå små blommor. De gröna bladen är äggformade. Kommer från Nordamerika och är en attraktiv växt för bin, humlor, fjärilar och fåglar. Passar perfekt att odla i sydligaste Sverige i mycket skyddat läge eller i kruka i resten av Sverige. Behöver vintertäckas.
Leveransstorlek: 40-60 cm hög
Notera att bilderna föreställer ett fullvuxet exemplar.
Notera att bilderna föreställer ett fullvuxet exemplar.
Recensioner
LenaVerifierad köpare
för 5 år sedanBlå säckblomma jättefin och nöjd med allt!
Egenskaper
| Varumärke | Omnia Garden |
| Art.Nr. | GTG24095 |
| Antal (st/frp) | 1 st/frp |
| Leveranshöjd | 40-60 cm |
| Produkttyp | Säckbuske |
| Färg Blomning | Blå |
| Läge | Sol |
| Fullvuxen Höjd | 0,5-1,5 m |
| Latinskt Namn | Ceanothus thyrsiflorus var. repens |
| Jordmån | Väldränerad/Näringsrik |
| Zon | 1 |
| Krukstorlek | 14-16 cm |

