



Rengörings- och underhållskit GardenaTill Robotgräsklippare
Rek. pris 599 kr
!
449 kr 539 kr
Spara 17 %
Kampanj
30 dagars prisgaranti

Till Robotgräsklippare
449 kr
- Lagervara - Levereras normalt inom 2-3 vardagar.
- Utlämningsställe
- Fraktkostnad beräknas i varukorgen.
Överstruket pris avser lägsta priset hos oss på denna produkt de senaste 30 dagarna före prissänkningen.
Beskrivning
Gardena Underhålls- och rengöringsset är den perfekta lösningen för underhåll av Gardenas robotgräsklippare. I setet ingår en slipplatta, två borstar, en rengöringsspray och två skruvmejslar.
Slipplattan befriar robotgräsklipparens kontakter från smuts.
De två olika borstarna hjälper till att ta bort torkat gräs och smuts från gräsklipparens botten. Med rengöringssprayen kan robotgräsklipparens plastdelar behandlas skonsamt.
De speciella skruvmejslarna gör det möjligt att byta ut bladen. Alla delar av Gardena Underhålls- och rengöringsset är skyddade från damm och smuts i en plastlåda med lock.
De två olika borstarna hjälper till att ta bort torkat gräs och smuts från gräsklipparens botten. Med rengöringssprayen kan robotgräsklipparens plastdelar behandlas skonsamt.
De speciella skruvmejslarna gör det möjligt att byta ut bladen. Alla delar av Gardena Underhålls- och rengöringsset är skyddade från damm och smuts i en plastlåda med lock.
Dokument
Egenskaper
| Varumärke | Gardena |
|---|---|
| Art.Nr. | 967104301 |
| Färg | Svart |
| Tillverkarens Art.Nr. | 967104301 |
| Serie | Gardena Smart System |
| Typ | Rengöringskit |
| Höjd | 28,8 cm |
| Längd | 28,6 cm |
| Vikt | 1,39 kg |
| Bredd | 12,2 cm |
| EAN-nr | 4078500024969 |
