Snöslunga AL-KO Snowline 620 E II
Topptestad
FRI FRAKT
12 995 kr
30 dagars prisgaranti
Övriga TillvalIsfritt Everbrand Eco 12,5 L
499 krTillfälligt slut
Hemleverans Fraktkostnad beräknas i varukorgen.

AL-KO Snowline 620 E II är en effektiv bensindriven tvåstegsslunga som ger god framkomlighet på medelstora till stora ytor.
Varumärke
AL-KOBeskrivning
AL-KO Snowline 620 E II är en effektiv bensindriven tvåstegsslunga som ger god framkomlighet på medelstora till stora ytor.
Snowline 620 E II är en effektiv snöslunga med en arbetsbredd på 62 cm och är utrustad med strålkastare samt elstart utöver det vanliga startsnöret. AL-KO Snowline 620 E II har flera växlar och en bränsletank som rymmer 3 liter. AL-KO Snowline 620 E II har en kastlängd på ca 15 m och utkaströret kan ändras manuellt 190°.
Motortillverkare: AL-KO 170 S
Varvtal: 3600
Strålkastare: Ja
Motortillverkare: AL-KO 170 S
Varvtal: 3600
Strålkastare: Ja
Recensioner
Mats BVerifierad köpare
för 3 månader sedanDen har snygg färg
+ Så fort den var monterad slutade det att snöa och har inte snöat sedan dess.
- Tar plats i garaget
Egenskaper
| Varumärke | AL-KO |
| Art.Nr. | 1000003374 |
| Slungtyp | Tvåstegs |
| Cylindervolym | 212 cc |
| Elstart | Ja |
| Motoreffekt | 4200 W |
| Höjd | 51 cm |
| Tillverkarens Art.Nr. | 112935 |
| Driftkälla | Bensin |
| Antal Växlar | 5 framåt + 2 bakåt |
| Växling | Manuell |
| Vikt | 83 kg |
| Arbetsbredd | 62 cm |
| Produkttyp | Snöslunga |
| Handvärmare | Nej |
| Topptestad | Ja |
| EAN-nr | 4003718045178 |







