Snöslunga Husqvarna ST 327
25 900 kr
30 dagars prisgaranti
Tillfälligt slut
Hemleverans Fraktkostnad beräknas i varukorgen.

Husqvarna ST 327 har utvecklats för dem som behöver en ergonomisk, högpresterande, robust och hållbar snöslunga som enkelt hanterar stora ytor. För frekvent användning i alla snöförhållanden. Tvåstegsslunga med friktionsdrivning, servostyrning och extra stora hjul för smidigare hantering. Genomgående högkvalitativa komponenter för maximal hållbarhet i alla väder samt loop-handtag med värme, LED-lampor och elektrisk start.
Varumärke
HusqvarnaBeskrivning
Husqvarna ST 327 har utvecklats för dem som behöver en ergonomisk, högpresterande, robust och hållbar snöslunga som enkelt hanterar stora ytor. För frekvent användning i alla snöförhållanden. Tvåstegsslunga med friktionsdrivning, servostyrning och extra stora hjul för smidigare hantering. Genomgående högkvalitativa komponenter för maximal hållbarhet i alla väder samt loop-handtag med värme, LED-lampor och elektrisk start.
Egenskaper
- Tvåstegssystem för effektiv snöröjning
- Loop-handtag för bättre grepp och kontroll
- Remsystem för hög kapacitet
- Inställbart handtag
- Robust inmatningshus för stabil användning
- Kraftig inmatningsskruv passar olika snöförhållanden
- Växellåda i gjutjärn (för inmatarskruv)
- Fläkthjul i gjutjärn med tre blad
- Reglage för sidojustering av utkast
- Stödband för inmatarskruv för ökad hållbarhet
- Inmatarskruv med täckta kullager
- Stark skraplist i borstål
- Enkel start i kallt väder tack vare elektrisk start
- Lysdiodstrålkastare för användning i mörker
- Eluppvärmda handtag för bekväm användning
- Differentiallås för bästa drivning
- Kraftigt X-mönstrade däck
- Robusta glidskor i plast och metall så att användaren själv kan välja
- Justerbara glidskor som skyddar underlaget
- Höghastighetsfläkt ger lång kastlängd
- Reglage för höjdjustering av utkast
- Tyst ljuddämpare för användarkomfort
- Förlängd deflektor för behagligare körning
- Interlockhandtag för enhandskontroll
- Rensningsverktyg för utkast
- Slitstarka styrkablar av bästa kvalitet
- Gasreglage för att lätt gå ner i tomgång
- Bandinmatarskruv för effektiv röjning
- Hjulstyrning för enklare styrning och kontroll
- Tvåstegssystem för effektiv snöröjning
- Loop-handtag för bättre grepp och kontroll
- Remsystem för hög kapacitet
- Inställbart handtag
- Robust inmatningshus för stabil användning
- Kraftig inmatningsskruv passar olika snöförhållanden
- Växellåda i gjutjärn (för inmatarskruv)
- Fläkthjul i gjutjärn med tre blad
- Reglage för sidojustering av utkast
- Stödband för inmatarskruv för ökad hållbarhet
- Inmatarskruv med täckta kullager
- Stark skraplist i borstål
- Enkel start i kallt väder tack vare elektrisk start
- Lysdiodstrålkastare för användning i mörker
- Eluppvärmda handtag för bekväm användning
- Differentiallås för bästa drivning
- Kraftigt X-mönstrade däck
- Robusta glidskor i plast och metall så att användaren själv kan välja
- Justerbara glidskor som skyddar underlaget
- Höghastighetsfläkt ger lång kastlängd
- Reglage för höjdjustering av utkast
- Tyst ljuddämpare för användarkomfort
- Förlängd deflektor för behagligare körning
- Interlockhandtag för enhandskontroll
- Rensningsverktyg för utkast
- Slitstarka styrkablar av bästa kvalitet
- Gasreglage för att lätt gå ner i tomgång
- Bandinmatarskruv för effektiv röjning
- Hjulstyrning för enklare styrning och kontroll
Recensioner
Thomas BVerifierad köpare
för 4 år sedanFunkar jättebra,var mycket snö första gången, en större motor hade inte varit fel. Gjorde det den skulle, funkar mycket bra. 4 av 5 plus
+ Lätttstartad,kastar långt,rejäl
- Lite svag motor
Egenskaper
| Varumärke | Husqvarna |
| Art.Nr. | 1000708085 |
| Driftkälla | Bensin |
| Cylindervolym | 301 cc |
| Produkttyp | Snöslunga |
| Antal Växlar | 6+1 |
| Arbetsbredd | 69 cm |
| Växling | Friktionstransmission |
| Längd | 1490 mm |
| Höjd | 1120 mm |
| Vikt | 122,1 kg |
| Elstart | Ja |
| Slungtyp | Tvåstegs |
| Bredd | 711 mm |
| Tillverkarens Art.Nr. | 9705290-01 |
| Garanti | 2 år |
| Färg | Orange |
| Motortillverkare | Husqvarna |
| Självgående | Ja |
| Decibelnivå | 88 dBa |
| Handvärmare | Ja |
| EAN-nr | 7392930735996 |







