
Fåtölj Hillerstorp Kaxheden Lounge Utomhus
FRI FRAKT
6 499 kr
5 519 krSpara 15 %Kampanjtom 31/5
30 dagars prisgaranti
BordTräbord Hillerstorp Himmelsnäs Ø 80 cm, Runt Utebord i Teak
4 895 kr
Kaxheden Lounge Utomhus
5 519 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 vardagar.
Hemleverans Fri frakt!
Överstruket pris avser lägsta priset hos oss på denna produkt de senaste 30 dagarna före prissänkningen.

Fåtölj Hillerstorp Kaxheden Lounge är en fåtölj med en ram i aluminium och teak. Det medföljer en mörkgrå dyna. Med sina raka linker och modena formspråk ger serien Kaxheden ett kaxigt och elegant uttryck.
Varumärke
HillerstorpBeskrivning
Fåtölj Hillerstorp Kaxheden Lounge är en fåtölj med en ram i aluminium och teak. Det medföljer en mörkgrå dyna. Med sina raka linker och modena formspråk ger serien Kaxheden ett kaxigt och elegant uttryck.
Egenskaper
| Varumärke | Hillerstorp |
| Art.Nr. | 79701 |
| Höjd armstöd | 63 cm |
| Montering | Nej |
| Rygghöjd | 43 cm |
| Kollektion | Living |
| Färg | Brun |
| Djup | 640 mm |
| Höjd | 850 mm |
| Material | Aluminium/Trä |
| Dyna ingår | Ja |
| Sittdjup | 690 mm |
| Sitthöjd | 390 mm |
| Sittbredd | 640 mm |
| Serie | Kaxheden |
| Typ | Fåtölj |
| Bredd | 710 mm |
| Ställbar | Nej |
| Hopfällbar | Nej |
| Antal Sittplatser | 1 |
| EAN-nr | 7319070797011 |





