
Solsäng Hillerstorp VilaredVit
FRI FRAKT
7 949 kr
6 755 krSpara 15 %Kampanj
30 dagars prisgaranti
Vald variant
Färg:
Vit
MöbelskyddMöbelskydd Hillerstorp Till Solsäng Vilared, Överdrag Utemöbler i Svart Polyester
1 185 kr
Vilared
Vit
6 755 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 vardagar.
Hemleverans Fraktkostnad beräknas i varukorgen.
Överstruket pris avser lägsta priset hos oss på denna produkt de senaste 30 dagarna före prissänkningen.

Bekväm relaxfåtölj från Hillerstorp med organisk form. Möbeln andas stilrent skandinaviskt designspråk. Tillverkad av aluminium. Ljusgrå dyna i olefin med quickdry-foam i sitsen.
Varumärke
HillerstorpBeskrivning
Bekväm relaxfåtölj från Hillerstorp med organisk form. Möbeln andas stilrent skandinaviskt designspråk. Tillverkad av aluminium. Ljusgrå dyna i olefin med quickdry-foam i sitsen.
Quickdry är ett unikt fyllnadsmaterial med snabb upptorkningsförmåga och god sittkomfort. Det är andningsbart, har öppen cellstruktur och är väderbeständigt och fungerar därför optimalt för utomhusmöbler.
Egenskaper
| Varumärke | Hillerstorp |
| Art.Nr. | 9928 |
| Färg | Vit |
| Höjd | 860 mm |
| Längd | 1570 mm |
| Bredd | 660 mm |
| Kollektion | Living |
| Material | Aluminium |
| Dyna ingår | Ja |
| Sittbredd | 660 mm |
| Serie | Vilared |
| Typ | Solsäng |
| EAN-nr | 7319070099283 |
