Partytält Metalcraft 3x3m
1 379 kr
30 dagars prisgaranti
Tillfälligt slut
Utlämningsställe Fraktkostnad beräknas i varukorgen.

Hopfällbart regntätt och billigt partytält i PE-material med Instan-Tent™ funktion (pop-up). 3x3 meter stort och 2,5 meter högt vid nocken. Ca 2 m högt vid sidorna. Inga rörnummer eller liknande att hålla reda på och någon monteringsanvisning behövs inte. Du fäller upp tältet på liknande sätt som du fäller upp ett paraply. Perfekt för dig som snabbt och enkelt - utan krånglig bruksanvisning - vill få upp ett regnskydd. Fästlinor medföljer (men syns inte på bild) för att förankra tältet i mark. Tältpinnar ingår.
Varumärke
MetalcraftBeskrivning
Hopfällbart regntätt och billigt partytält i PE-material med Instan-Tent™ funktion (pop-up). 3x3 meter stort och 2,5 meter högt vid nocken. Ca 2 m högt vid sidorna. Inga rörnummer eller liknande att hålla reda på och någon monteringsanvisning behövs inte. Du fäller upp tältet på liknande sätt som du fäller upp ett paraply. Perfekt för dig som snabbt och enkelt - utan krånglig bruksanvisning - vill få upp ett regnskydd. Fästlinor medföljer (men syns inte på bild) för att förankra tältet i mark. Tältpinnar ingår.
Egenskaper
- Snabbt och mycket enkelt monterat partytält
- Instan-Tent™ - Fäll upp/ner på minuter - pop-up
- 3x3 meter stort och 2,5 meter högt vid nocken.
- Stolpar av vitt pulverlackat stål
- PE tjocklek 210g/m²
Stolpar av vitt pulverlackat stål. Hörnstolparna har diameter 25x25mm, övriga 20x20mm resp. 10x18mm. PE tjockleken är 210g/m² vilket ger ett bra regnskydd.
Lätt att montera
Det går nästan inte att göra monteringen enklare. Det är bara att fälla upp tältet - pop-up. Inget krångel med pinnar som ska monteras. På ett par minuter har du ett regn- och solskydd.
- Snabbt och mycket enkelt monterat partytält
- Instan-Tent™ - Fäll upp/ner på minuter - pop-up
- 3x3 meter stort och 2,5 meter högt vid nocken.
- Stolpar av vitt pulverlackat stål
- PE tjocklek 210g/m²
Stolpar av vitt pulverlackat stål. Hörnstolparna har diameter 25x25mm, övriga 20x20mm resp. 10x18mm. PE tjockleken är 210g/m² vilket ger ett bra regnskydd.
Lätt att montera
Det går nästan inte att göra monteringen enklare. Det är bara att fälla upp tältet - pop-up. Inget krångel med pinnar som ska monteras. På ett par minuter har du ett regn- och solskydd.
Egenskaper
| Varumärke | Metalcraft |
| Art.Nr. | 123-1-14 |
| Montering | Ja |
| Färg | Blå |
| Utförande | Pop-up |
| Diameter | 4243 mm |
| Höjd | 2500 mm |
| Längd | 3000 mm |
| Material | Pulverlackat stål |
| Produkttyp | Partytält |
| Vikt | 33 kg |
| Bredd | 3000 mm |
| EAN-nr | 7333421014930 |


