
Hammock Eden Wood Mellby 2-sits UtomhusGrön
FRI FRAKT
5 800 kr
5 219 krSpara 10 %Kampanjtom 17/5
30 dagars prisgaranti
Vald variant
Färg:
Grön

Mellby 2-sits Utomhus
Grön
5 219 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 5-10 vardagar.
Hemleverans Fraktkostnad beräknas i varukorgen.
Överstruket pris avser lägsta priset hos oss på denna produkt de senaste 30 dagarna före prissänkningen.

Hammock Eden Wood Mellby är tillverkad i Eden Woord fabrik i Skåne. Virket är FSC-certifierad kärnfuru från Norrland. Mellby har en bakre bom som ger väldigt fin stabilitet. Observera att hammocktak ej medföljer och behöver köpas till.
Varumärke
Eden WoodBeskrivning
Hammock Eden Wood Mellby är tillverkad i Eden Woord fabrik i Skåne. Virket är FSC-certifierad kärnfuru från Norrland. Mellby har en bakre bom som ger väldigt fin stabilitet. Observera att hammocktak ej medföljer och behöver köpas till.
Taket går att ställa in i valfritt läge och armstöden är CNC-frästa i mjuka former. Naturligtvis kan man ställa in höjd och lutning av soffan. Mellby har tillverkats i över 50 år och vi har verkligen inte tummat på kvalité eller dimensioner. Det är helt enkelt en underbar hammock för sköna stunder i trädgården. Välj talk och dyna efter smak.
Skötselråd
- Skydda möbeln från fukt och regn, då möbeln inte används, ställ den gärna under tak eller täck över med ett möbelskydd
- Tvätta och torka av möbeln regelbundet, använd ett milt rengöringsmedel
- Förvara möbeln inomhus under vintern, i ett svalt och inte för torrt utrymme, tvätta och torka möbeln innan den ställs undan
- Efter en viss tid behöver möbeln målas om, använd täcklasyr för utomhusbruk
FSC är en oberoende, internationell medlemsorganisation som verkar för ett miljöanpassat, socialt ansvarstagande och ekonomiskt livskraftigt bruk av världens skogar. FSC är en förkortning av Forest Stewardship Council.
Skötselråd
- Skydda möbeln från fukt och regn, då möbeln inte används, ställ den gärna under tak eller täck över med ett möbelskydd
- Tvätta och torka av möbeln regelbundet, använd ett milt rengöringsmedel
- Förvara möbeln inomhus under vintern, i ett svalt och inte för torrt utrymme, tvätta och torka möbeln innan den ställs undan
- Efter en viss tid behöver möbeln målas om, använd täcklasyr för utomhusbruk
FSC är en oberoende, internationell medlemsorganisation som verkar för ett miljöanpassat, socialt ansvarstagande och ekonomiskt livskraftigt bruk av världens skogar. FSC är en förkortning av Forest Stewardship Council.
Egenskaper
| Varumärke | Eden Wood |
| Art.Nr. | EW 0952-11 |
| Färg | Grön |
| Längd | 155 cm |
| Material | Svensk Norrlandsfuru FSC Mix |
| Ställbar | Nej |
| Höjd | 160 cm |
| Dyna ingår | Nej |
| Bredd | 130 cm |
| Djup | 1250 mm |
| Höjd | 1580 mm |
| Sittdjup | 500 mm |
| Serie | Mellby |
| Produkttyp | Hammock |
| Bredd | 1530 mm |
| Rygghöjd | 72 cm |
| Sittbredd | 110 cm |
| Hopfällbar | Nej |
| Antal Sittplatser | 2 |







