
Hörndel Hillerstorp WisconsinGrå/Vit
FRI FRAKT
3 695 kr
3 139 krSpara 15 %Kampanj
30 dagars prisgaranti
Vald variant
Dynfärg:
Svart

Wisconsin
Grå/Vit
3 139 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 vardagar.
Hemleverans Fraktkostnad beräknas i varukorgen.
Överstruket pris avser lägsta priset hos oss på denna produkt de senaste 30 dagarna före prissänkningen.

Hörndelen är ett perfekt komplement om du vill utöka din loungegrupp och få plats för fler. Wisconsin är bekväm och stilig. Blir snabbt din favoritplats i sommar. Dynor ingår!
Varumärke
HillerstorpBeskrivning
Hörndelen är ett perfekt komplement om du vill utöka din loungegrupp och få plats för fler. Wisconsin är bekväm och stilig. Blir snabbt din favoritplats i sommar. Dynor ingår!
Alla konstrottingmöbler från Hillerstorp används uteslutande Quató™-fiber. Quató™ uppvisar hög beständighet mot kyla, värme och UV-strålning. Konstrottingen har dessutom optimerats för god sittkomfort. Möblerna bör förstås hållas rena, men behöver i övrigt inget särskilt underhåll.
Recensioner
Charlotte GVerifierad köpare
för 5 år sedanMycket skön, snygg och enkel soffgrupp, samt bra kuddar Inkluderade. Ett plus för att man kan stuva om soffan såsom man vill ha den och enkelt fästa delarna med klämmor.
MarcusVerifierad köpare
för 7 år sedanSnygg och ganska bekväm soffa. Inte den kvalitet jag hade förväntat mig från Hillerstorp. Klen stomme och billig plast tillverkad långt ifrån Sverige. Blir inte bättre för att man hittar på fina namn på plasten heller hoppas iaf att den håller. Hade högre förväntningar på kvaliten.
Egenskaper
| Varumärke | Hillerstorp |
| Art.Nr. | 253857 |
| Dynfärg | Svart |
| TM artikelnummer | 553176 |
| Ställbar | Nej |
| Djup | 800 mm |
| Hopfällbar | Nej |
| Höjd | 660 mm |
| Sitthöjd | 390 mm |
| Antal Sittplatser | 1 |
| Bredd | 800 mm |
| Höjd armstöd | 66 cm |
| Material | Konstrotting |
| Dyna ingår | Ja |
| Sittdjup | 640 mm |
| Sittbredd | 640 mm |
| Serie | Wisconsin |
| Typ | Hörndel |
| EAN-nr | 7319072538575 |
