
Mittdel Hillerstorp WisconsinGrå/Brun
FRI FRAKT
2 895 kr
2 459 krSpara 15 %Kampanj
30 dagars prisgaranti

Wisconsin
Grå/Brun
2 459 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 vardagar.
Hemleverans Fraktkostnad beräknas i varukorgen.
Överstruket pris avser lägsta priset hos oss på denna produkt de senaste 30 dagarna före prissänkningen.

Bygg din egen drömgrupp (eller gör loungegruppen Wisconsin större)! Det är inte alltid du hittar utemöbler som passar just din uteplats. Men genom att fritt kunna kombinera olika moduler har du möjligheten att själv bestämma gruppens storlek och utseende. På så vis kan du bygga en unik utegrupp till din trädgård. Dynor ingår!
Varumärke
HillerstorpBeskrivning
Bygg din egen drömgrupp (eller gör loungegruppen Wisconsin större)! Det är inte alltid du hittar utemöbler som passar just din uteplats. Men genom att fritt kunna kombinera olika moduler har du möjligheten att själv bestämma gruppens storlek och utseende. På så vis kan du bygga en unik utegrupp till din trädgård. Dynor ingår!
Alla konstrottingmöbler från Hillerstorp används uteslutande Quató™-fiber. Quató™ uppvisar hög beständighet mot kyla, värme och UV-strålning. Konstrottingen har dessutom optimerats för god sittkomfort. Möblerna bör förstås hållas rena, men behöver i övrigt inget särskilt underhåll.
Recensioner
Charlotte GVerifierad köpare
för 5 år sedanMycket skön, snygg och enkel soffgrupp, samt bra kuddar Inkluderade. Ett plus för att man kan stuva om soffan såsom man vill ha den och enkelt fästa delarna med klämmor.
CeciliaVerifierad köpare
för 5 år sedanJättefin soffa. Motsvarade mina förväntningar.
Egenskaper
| Varumärke | Hillerstorp |
| Art.Nr. | 253689 |
| Färg | Grå/Brun |
| TM artikelnummer | 501275 |
| Ställbar | Nej |
| Djup | 800 mm |
| Hopfällbar | Nej |
| Höjd | 660 mm |
| Sitthöjd | 390 mm |
| Antal Sittplatser | 1 |
| Bredd | 640 mm |
| Höjd armstöd | 64 cm |
| Dynfärg | Svart |
| Material | Konstrotting |
| Dyna ingår | Ja |
| Sittdjup | 640 mm |
| Serie | Wisconsin |
| Produkttyp | Mittdel |
| EAN-nr | 7319072536892 |

