
Stol Hillerstorp Oas Teak
FRI FRAKT
5 495 kr/stPris/2-pack 9 339:-
4 670 kr/stSpara 15 %Kampanj
30 dagars prisgaranti

Oas Teak
0 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 vardagar.
Hemleverans Fraktkostnad beräknas i varukorgen.
Överstruket pris avser lägsta priset hos oss på denna produkt de senaste 30 dagarna före prissänkningen.

Stol Oas från Hillerstorp. En tidlös och nätt möbel som passar lika bra på den lilla stadsbalkongen som i den gröna trädgården. Tillverkad i obehandlad teak med orkangrå pulverlackad stålstomme. Serien är formgiven av möbeldesignern Sebastian Hedengrahn. Säljs i 2-pack.
Varumärke
HillerstorpBeskrivning
Stol Oas från Hillerstorp. En tidlös och nätt möbel som passar lika bra på den lilla stadsbalkongen som i den gröna trädgården. Tillverkad i obehandlad teak med orkangrå pulverlackad stålstomme. Serien är formgiven av möbeldesignern Sebastian Hedengrahn. Säljs i 2-pack.
Teak är ett klassisk material för utomhusbruk. Det är ett mycket starkt träslag med en hög naturlig oljehalt och lämpar sig därför för utomhusbruk. Med tiden blir teak gråaktigt, men om du vill ha den ursprungliga bruna nyansen ska du bara behandla med teakolja.
Egenskaper
| Varumärke | Hillerstorp |
| Art.Nr. | 1062501114 |
| Färg | Teak/Grå |
| Material | Stål/Teak |
| Serie | Oas |
| Typ | Stol |
| Djup | 510 mm |
| Höjd | 800 mm |
| Längd | 510 mm |
| Sittdjup | 420 mm |
| Sitthöjd | 450 mm |
| Bredd | 580 mm |
| EAN-nr | 7319075011143 |

