Fåtölj Hillerstorp Kungshult
Pris/2-pack 16 625:-
8 312 kr/st30 dagars prisgaranti
Tillfälligt slut
Hemleverans Fraktkostnad beräknas i varukorgen.

En funktionell och vackert designad fåtölj. Tillverkad av aluminium med trädetaljer i FSC®-certifierad teak. Grå dynor och nackkudde i olefin med quickdry foam i sitsen. Quickdry är ett unikt fyllnadsmaterial med snabb upptorkningsförmåga och god sittkomfort. Det är andningsbart, har öppen cellstruktur och är väderbeständigt och fungerar därför optimalt för utomhusmöbler. 2-pack.
Varumärke
HillerstorpBeskrivning
En funktionell och vackert designad fåtölj. Tillverkad av aluminium med trädetaljer i FSC®-certifierad teak. Grå dynor och nackkudde i olefin med quickdry foam i sitsen. Quickdry är ett unikt fyllnadsmaterial med snabb upptorkningsförmåga och god sittkomfort. Det är andningsbart, har öppen cellstruktur och är väderbeständigt och fungerar därför optimalt för utomhusmöbler. 2-pack.
Egenskaper
| Varumärke | Hillerstorp |
| Art.Nr. | 4099101038 |
| Färg | Grå |
| Djup | 990 mm |
| Höjd | 940 mm |
| Material | Aluminium, Teak |
| Dyna ingår | Ja |
| Sittdjup | 480 mm |
| Sitthöjd | 380 mm |
| Sittbredd | 690 mm |
| Serie | Kungshult |
| Produkttyp | Fåtölj |
| Bredd | 830 mm |
| Garanti | 1 år |
| EAN-nr | 7319071010386 |



