Laminatgolv Pergo Modern Plank 4V - Frost White OakOriginal Excellence
Pris/frp 913,17:-
499 kr/m²30 dagars prisgaranti
Vald variant
Serie:
Original Excellence

Modern Plank 4V - Frost White Oak
Original Excellence
0 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 4-7 vardagar.
Utlämningsställe Fraktkostnad beräknas i varukorgen.

Vit patina som ger en romantisk, rustik känsla. Matt, elegant trälook. Med AquaSafe för överlägsen vattentålighet. Kvalitetsnivån Living Expression klarar vardagens tuffa påfrestningar och Original Excellence erbjuder suverän hållbarhet i hemmiljöer och båda har PerfectFold™ 3.0-klicksystem för snabb och enkel installation.
Varumärke
PergoBeskrivning
Vit patina som ger en romantisk, rustik känsla. Matt, elegant trälook. Med AquaSafe för överlägsen vattentålighet. Kvalitetsnivån Living Expression klarar vardagens tuffa påfrestningar och Original Excellence erbjuder suverän hållbarhet i hemmiljöer och båda har PerfectFold™ 3.0-klicksystem för snabb och enkel installation.
Pergogolv har tre ytskikt för att göra golven riktigt slitstarka. Ytskiktet TitanX™ Advanced med sina extra lager gör golven betydligt tåligare mot slag och fallande föremål än vanliga laminatgolv. Golven har dessutom ett extra skikt av aluminiumoxidpartiklar som gör golvet mer reptåligt än de flesta andra jämförbara laminatgolv. Ytterligare egenskaper är den antistatiska tekniken, bakteriedödande egenskaper för förbättrad hygien utan användning av kemikalier. Med PerfectFold 3.0, Pergos nya och smarta fogteknik, blir det ännu enklare och snabbare att lägga ett golv. Alla golv från Pergo är miljömärkta med Svanen.
OBS! Tänk på att lägga till ca 5% extra i spill när man beräknar åtgången av golv. Färgåtergivning av bilder kan variera mellan olika datorer beroende på skärmens inställning. Säljes endast i hela förpackningar.
OBS! Tänk på att lägga till ca 5% extra i spill när man beräknar åtgången av golv. Färgåtergivning av bilder kan variera mellan olika datorer beroende på skärmens inställning. Säljes endast i hela förpackningar.
Dokument
Recensioner
Tove RVerifierad köpare
för 2 år sedanFint golv men urkass spont som lått går sönder och därav svårt att sätta ihop.
+ Snyggt
- Dålig kvalité på spont
Magnus FVerifierad köpare
för 5 år sedanMycket snyggt golv med naturtrogen trästruktur. Snyggt plankutseende. Ej så kraftiga kantfaser runt om, finns bara en antydan till faser, vilket är bra tycker jag. Hög kvalitetskänsla på klickfogarna.
Egenskaper
| Varumärke | Pergo |
| Art.Nr. | 384192 |
| Serie | Original Excellence |
| Mönster | 1-Stav |
| Utförande | Frostvit Ek (03866) |
| Längd | 1380 mm |
| Bredd | 190 mm |
| Tjocklek | 8 mm |
| Antal (m2/frp) | 1,835 m²/frp |
| Antal (st/frp) | 7 st/frp |
| Fog | PerfectFold 3.0 |
| Tål Golvvärme | Ja |
| Imitation | Ek |
| Produkttyp | Laminatgolv |
| Yta | Extra Matt |
| Nyans | Ljust |
| Färg | Vit |
| Kant | Fasad |
| Tillverkarens Art.Nr. | L0231-03866 |
| Material | HDF |
| Garanti | Livstid |
| EAN-nr | 5415125931743 |






