Laminatgolv Pergo Modern Plank 4V - Modern Danish OakOriginal Excellence
Pris/frp 913,17:-
499 kr/m²30 dagars prisgaranti
Vald variant
Serie:
Original Excellence

Modern Plank 4V - Modern Danish Oak
Original Excellence
0 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 4-7 vardagar.
Utlämningsställe Fraktkostnad från: 39 kr

Slitstarka, vackra och miljömässigt förnuftiga laminatgolv med livstids garanti (i bostadsmiljö) gör Pergo till ett klokt köp ur alla synvinklar. Original Excellence serien är anpassat för högt slitage i offentliga miljöer och för mycket högt slitage i hemmiljö. Säljes endast i hela förpackningar
Varumärke
PergoBeskrivning
Slitstarka, vackra och miljömässigt förnuftiga laminatgolv med livstids garanti (i bostadsmiljö) gör Pergo till ett klokt köp ur alla synvinklar. Original Excellence serien är anpassat för högt slitage i offentliga miljöer och för mycket högt slitage i hemmiljö. Säljes endast i hela förpackningar
Tänk på att färgåtergivning av bilder kan variera mellan olika datorer beroende på skärmens inställning.
Dokument
Recensioner
Janne AVerifierad köpare
för 11 månader sedanEtt flertal skivor i olika paket var skadade i kanterna. Både laminat och i fogar. Ibland väldigt svårt att sammanfoga.
Mirjam RVerifierad köpare
för 1 år sedanNöjd med utseendet, fin färg och lungt inte mycket mönster på.
+ Lätt att lägga
- Många av skårorna som var sönder. Vi fick såga bort kanter för att kunna använda brädan.
OliviaVerifierad köpare
för 2 år sedanMycket fint, något svårt att lägga så inte kortsidorna fläks.
Anders NVerifierad köpare
för 6 år sedanResultatet motsvarar högt ställda förväntningar men jag har två synpunkter. Dels kan vissa skivors kortsidor vara svåra att passa ihop och dels är kvalitetskontrollen inte hundraprocentig i så motto att skivor med brister i trycket kan följa med i förpackningarna.
Nicklas WVerifierad köpare
för 7 år sedanFint golv men lite kämpigt att lägga då fogarna på kortsidorna lätt överlappar eller inte klickar..
Egenskaper
| Varumärke | Pergo |
| Art.Nr. | 384189 |
| Tillverkarens Art.Nr. | L0231-03372 |
| Serie | Original Excellence |
| Tjocklek | 8 mm |
| Antal | 1,835 m²/frp |
| Antal | 7 st/frp |
| Längd | 1380 mm |
| Antistatisk | Ja |
| Tål Golvvärme | Ja |
| Antibakteriell | Ja |
| Bredd | 190 mm |
| Kant | Fasad |
| Utförande | Modern Dansk Ek (03372) |
| Typ | Laminatgolv |
| Material | HDF |
| Imitation | Ek |
| Yta | Silkesmatt |
| Nyans | Ljust |
| Fog | PerfectFold 3.0 |
| Garanti | Livstid |
| Mönster | 1-Stav |
| Färg | Trä/natur |
| EAN-nr | 5415125489138 |


