Laminatgolv Tarkett Lamin'Art Mellow Ek Beige 1-Stav
Pris/frp 1 135,97:-
449 kr/m²30 dagars prisgaranti
Tillfälligt slut
Utlämningsställe Fraktkostnad beräknas i varukorgen.

I kollektionen Lamin´Art hittar du naturtrogna laminatgolv i både sten- och trämönster. Det tidlösa fiskbensmönstret är designat på ett sätt som ger golvet ett längsgående utseende utan synliga kortskarvar tack vare en exklusiv designteknik. Laminatgolv från Tarkett ger dig en gedigen träkänsla. Perfekt för familjer med hund och barn då materialet är både slitstarkt och reptåligt. Golvet läggs både snabbt och enkelt tack vare
det limfria låssystemet Unifit. Golvet kan kombineras med golvvärme.
Varumärke
TarkettBeskrivning
I kollektionen Lamin´Art hittar du naturtrogna laminatgolv i både sten- och trämönster. Det tidlösa fiskbensmönstret är designat på ett sätt som ger golvet ett längsgående utseende utan synliga kortskarvar tack vare en exklusiv designteknik. Laminatgolv från Tarkett ger dig en gedigen träkänsla. Perfekt för familjer med hund och barn då materialet är både slitstarkt och reptåligt. Golvet läggs både snabbt och enkelt tack vare
det limfria låssystemet Unifit. Golvet kan kombineras med golvvärme.
Specifikationer
- Slitstarkt, tåligt och lättstädat
- Fiskbensmönster
- Enkelt att lägga med det limfria låssystemet Unifit®
- Garanti gäller i 20 år vid hemmabruk
- Klassificering för kommersiell miljö: 32 Normal
Tänk på att färgåtergivning av bilder kan variera mellan olika datorer beroende på skärmens inställning.
OBS! Tänk på att lägga till ca 5% extra i spill när man beräknar åtgången av golv.
*På Tarketts produkter så kan vi dessvärre ej tillhandhålla provbitar.
- Slitstarkt, tåligt och lättstädat
- Fiskbensmönster
- Enkelt att lägga med det limfria låssystemet Unifit®
- Garanti gäller i 20 år vid hemmabruk
- Klassificering för kommersiell miljö: 32 Normal
Tänk på att färgåtergivning av bilder kan variera mellan olika datorer beroende på skärmens inställning.
OBS! Tänk på att lägga till ca 5% extra i spill när man beräknar åtgången av golv.
*På Tarketts produkter så kan vi dessvärre ej tillhandhålla provbitar.
Dokument
Recensioner
Isabelle RVerifierad köpare
för 4 år sedanSer inte ut som på bild Färger är mer grå/gul i verkligheten. Besviken.
Egenskaper
| Varumärke | Tarkett |
| Art.Nr. | 420090 |
| Serie | Lamin'Art 832 |
| Mönster | 1-Stav |
| Längd | 1291 mm |
| Bredd | 327 mm |
| Tjocklek | 8 mm |
| Antal (m2/frp) | 2,533 m²/frp |
| Antal (st/frp) | 6 st/frp |
| Fog | Unifit |
| Tål Golvvärme | Ja |
| Antistatisk | Ja |
| Imitation | Trä |
| Ljuddämpning | Nej |
| Produkttyp | Laminatgolv |
| Nyans | Ljust |
| Färg | Trä/natur |
| Tillverkarens Art.Nr. | 510013001 |
| Våtrumsgodkänd | Nej |
| EAN-nr | 3423128594324 |

