Laminatgolv Tarkett SoundLogic Heritage Grey Ek

Beskrivning
Tänk på att färgåtergivning av bilder kan variera mellan olika datorer beroende på skärmens inställning.
OBS! Tänk på att lägga till ca 5% extra i spill när man beräknar åtgången av golv.
Dokument
Recensioner
Ett paket trasigt annars mycket bra golv
Vi har inte monterat upp det ännu men det ser väldigt bra ut. Gillar att det är underlagsmatta på skivorna så man slipper det momentet när man monterar.
Mycket tyst och behagligt att gå på. Men framförallt extremt lätt att lägga in.
Grymt lätt att lägga dit. Bra kvalite och enkelt att torka av.
Väldigt nöjd med slutresultatet. Däremot var det ett tiotal plankor som var skadade, oftast hörnor som var chippade. Detta gjorde att jag blev tvungen att använda dessa plankor som startbitar. Sånt som händer i transport kan jag tänka mig men jag rekommenderar att man köper ett par extra kvadrat så att man inte står där och golvet har tagit slut för att man inte kan använda vissa plankor.
Jag ger detta golv 4 ⭐️⭐️⭐️⭐️ För det är ett kvalites golv som både syns & känns och det är så lätt att lägga detta golv. Det bästa med detta golv är att underlags mattan inte behövs läggas ut för det sitter redan fast under golvet. Vi är super nöjda.
Snyggt. Jag klistrade några kvm på en vägg i st f golv. Funkar än så länge.
Egenskaper
| Varumärke | Tarkett |
| Art.Nr. | 298268 |
| Serie | Soundlogic |
| Mönster | 1-Stav |
| Längd | 1292 mm |
| Bredd | 194 mm |
| Tjocklek | 10 mm |
| Antal (m2/frp) | 1,754 m²/frp |
| Antal (st/frp) | 7 st/frp |
| Fog | 2-lock |
| Tål Golvvärme | Ja |
| Imitation | Ek |
| Ljuddämpning | Ja |
| Produkttyp | Laminatgolv |
| Tillverkarens Art.Nr. | 8339381 |
| EAN-nr | 4048103045609 |

