Laminatgolv Tarkett Woodstock Handbrushed Pine Natur 1-Stav
Pris/frp 853,71:-Lägsta totalpris 3 414,84:-
429 kr/m²30 dagars prisgaranti
Tillfälligt slut
Utlämningsställe Fraktkostnad beräknas i varukorgen.

Woodstock är ett laminatgolv från Tarkett med ett vackert trämönster och en tydlig och unik ytstruktur, som ger en naturtrogen känsla. I denna kollektion ingår golv med klassisk trädesign, såväl som moderna och rustika uttryck eller snygga trämönster. Laminatgolv från Tarkett ger dig en gedigen sten eller träkänsla. Perfekt för familjer med hund och barn då materialet är både slitstarkt och reptåligt. Golvet läggs både snabbt och enkelt tack vare
det limfria låssystemet Unifit.
Varumärke
TarkettBeskrivning
Woodstock är ett laminatgolv från Tarkett med ett vackert trämönster och en tydlig och unik ytstruktur, som ger en naturtrogen känsla. I denna kollektion ingår golv med klassisk trädesign, såväl som moderna och rustika uttryck eller snygga trämönster. Laminatgolv från Tarkett ger dig en gedigen sten eller träkänsla. Perfekt för familjer med hund och barn då materialet är både slitstarkt och reptåligt. Golvet läggs både snabbt och enkelt tack vare
det limfria låssystemet Unifit.
Specifikationer
- Slitstarkt, tåligt och lättstädat
- Plank med unik ytstruktur
- Enkelt att lägga med det limfria låssystemet Unifit®
- Garanti gäller i 20 år vid hemmabruk.
- Klassificering för kommersiell miljö: 32 Normal
Tänk på att färgåtergivning av bilder kan variera mellan olika datorer beroende på skärmens inställning.
OBS! Tänk på att lägga till ca 5% extra i spill när man beräknar åtgången av golv.
*På Tarketts produkter så kan vi dessvärre ej tillhandhålla provbitar.
- Slitstarkt, tåligt och lättstädat
- Plank med unik ytstruktur
- Enkelt att lägga med det limfria låssystemet Unifit®
- Garanti gäller i 20 år vid hemmabruk.
- Klassificering för kommersiell miljö: 32 Normal
Tänk på att färgåtergivning av bilder kan variera mellan olika datorer beroende på skärmens inställning.
OBS! Tänk på att lägga till ca 5% extra i spill när man beräknar åtgången av golv.
*På Tarketts produkter så kan vi dessvärre ej tillhandhålla provbitar.
Dokument
Recensioner
Egenskaper
| Varumärke | Tarkett |
| Art.Nr. | 420070 |
| Serie | Woodstock 832 |
| Mönster | 1-Stav |
| Längd | 1291 mm |
| Bredd | 193 mm |
| Tjocklek | 8 mm |
| Antal (m2/frp) | 1,993 m²/frp |
| Antal (st/frp) | 8 st/frp |
| Fog | Unifit |
| Tål Golvvärme | Ja |
| Antistatisk | Ja |
| Imitation | Trä |
| Ljuddämpning | Nej |
| Produkttyp | Laminatgolv |
| Nyans | Ljust |
| Färg | Trä/natur |
| Kant | Fasad |
| Tillverkarens Art.Nr. | 510019002 |
| Våtrumsgodkänd | Nej |
| EAN-nr | 3423128594737 |

