Härdat Trägolv Meister Lindura 8938 Grige Oak Lively Ultramatt
Pris/frp 1 227,60:-
682 kr/m²Behöver du hjälp med ditt köp?Ring till våra produktrådgivare!
30 dagars prisgaranti

Lindura 8938 Grige Oak Lively Ultramatt
0 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 4-7 vardagar.
Hemleverans Fraktkostnad från: 199 kr

Meister Lindura är ett ultra mattlackat trägolv, som är producerad med en patenterad teknik för att härda trä och göra det starkare. Tillverkningsprocessen gör golvet tre gånger starkare än traditionella trägolv och utnyttjar förnyelsebara råvaror optimalt.
Varumärke
MeisterBeskrivning
Meister Lindura är ett ultra mattlackat trägolv, som är producerad med en patenterad teknik för att härda trä och göra det starkare. Tillverkningsprocessen gör golvet tre gånger starkare än traditionella trägolv och utnyttjar förnyelsebara råvaror optimalt.
Egenskaper
| Varumärke | Meister |
| Art.Nr. | 633422893820 |
| Serie | Lindura |
| Träslag | Ek |
| Mönster | 1-Stav |
| Ytbehandling | Ultramatt Lack |
| Längd | 2200 mm |
| Bredd | 205 mm |
| Tjocklek | 11 mm |
| Slitskikt | 0,6 mm |
| Antal | 1,804 m²/frp |
| Antal | 4 st/frp |
| Fog | Multiclic |
| Tål Golvvärme | Ja |
| Typ | Härdat Trägolv |
| Färg | Trä/natur |
| Tillverkarens Art.Nr. | 500013-2200205-08938 |
| EAN-nr | 4064611102214 |

