Parkettgolv Berg & Berg Ek XXL Hjärter Borstad Råträ Mattlack 1-Stav
1 659 kr/m²Pris/frp 3 064,36:-
1 079 kr/m²Spara 35 %Kampanj
Behöver du hjälp med ditt köp?Ring till våra produktrådgivare!
30 dagars prisgaranti

Ek XXL Hjärter Borstad Råträ Mattlack 1-Stav
0 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 4-7 vardagar.
Hemleverans Fraktkostnad beräknas i varukorgen.
Överstruket pris avser lägsta priset hos oss på denna produkt de senaste 30 dagarna före prissänkningen.

Ek XXL Hjärter har en uttrycksfull karaktär med kvistar med en ultra mattlackad yta som ger ett obehandlat utseende. Golvet har Berg & Bergs egna klicksystem Svedloc Plus. Denna fog låser samman brädorna och när de väl är låsta förblir de sammansatta. Vid flytande installation rekommenderas det att använda lim i noten vilket gör förbindningen extremt stark. Delade brädor förekommer i paketen upp till 1/3 av golvytan. I ett delat lager är det 800, 1200 eller 1600 mm brädor. Trappnosar finns som tillval. Golvet är FSC®-certifierat (C030473) och tillverkat med råvaror från ansvarsfullt skogsbruk.
Varumärke
Berg & BergBeskrivning
Ek XXL Hjärter har en uttrycksfull karaktär med kvistar med en ultra mattlackad yta som ger ett obehandlat utseende. Golvet har Berg & Bergs egna klicksystem Svedloc Plus. Denna fog låser samman brädorna och när de väl är låsta förblir de sammansatta. Vid flytande installation rekommenderas det att använda lim i noten vilket gör förbindningen extremt stark. Delade brädor förekommer i paketen upp till 1/3 av golvytan. I ett delat lager är det 800, 1200 eller 1600 mm brädor. Trappnosar finns som tillval. Golvet är FSC®-certifierat (C030473) och tillverkat med råvaror från ansvarsfullt skogsbruk.
OBS! Tänk på att lägga till ca 5% extra i spill när man beräknar åtgången av golv.
Dokument
Egenskaper
| Varumärke | Berg & Berg |
| Art.Nr. | 7414514022 |
| Serie | Swedish Naturals |
| Träslag | Ek |
| Mönster | 1-Stav |
| Ytbehandling | Mattlack |
| Sortering | Hjärter |
| Längd | 2390 mm |
| Bredd | 198 mm |
| Tjocklek | 14 mm |
| Slitskikt | 3,8 mm |
| Kollektion | Swedish Naturals |
| Antal (m2/frp) | 2,84 m²/frp |
| Antal (st/frp) | 8 st/frp |
| Fog | Svedloc Plus |
| Tål Golvvärme | Ja |
| Produkttyp | Parkettgolv |
| Nyans | Ljust |
| Färg | Trä/natur |
| EAN-nr | 7330587501687 |



