Parkettgolv Berg & Berg Norrlandsfuru XXL Borstad Vit Råmattlack 2.0
Nyhet
1 299 kr/m²Pris/frp 2 097,03:-
849 kr/m²Spara 35 %Kampanj
30 dagars prisgaranti

Norrlandsfuru XXL Borstad Vit Råmattlack 2.0
0 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 3-5 vardagar.
Hemleverans Fraktkostnad beräknas i varukorgen.
Överstruket pris avser lägsta priset hos oss på denna produkt de senaste 30 dagarna före prissänkningen.
Varumärke
Berg & BergBeskrivning
Norrlandsfuru vit med borstad och råmattlackad yta har ett mjukt och inbjudande intryck.
Golvet har Berg & Bergs egna klicksystem Svedloc Plus. Denna fog låser samman brädorna och när de väl är låsta förblir de sammansatta.
Vid flytande installation rekommenderas det att använda lim i noten vilket gör förbindningen extremt stark.
Delade brädor förekommer inte i paketen. Trappnosar finns som tillval.
Golvet är FSC®-certifierat (C030473) och tillverkat med råvaror från ansvarsfullt skogsbruk.
Detta oljade golv är NaturePlus®-certifierat (0209-0311-018-1), vilket är ett kvitto på ren och effektiv produktion, omtanke för miljö och hälsa samt användandet av enbart förnybara insatsvaror.
Vid flytande installation rekommenderas det att använda lim i noten vilket gör förbindningen extremt stark.
Delade brädor förekommer inte i paketen. Trappnosar finns som tillval.
Golvet är FSC®-certifierat (C030473) och tillverkat med råvaror från ansvarsfullt skogsbruk.
Detta oljade golv är NaturePlus®-certifierat (0209-0311-018-1), vilket är ett kvitto på ren och effektiv produktion, omtanke för miljö och hälsa samt användandet av enbart förnybara insatsvaror.
Egenskaper
| Varumärke | Berg & Berg |
| Art.Nr. | 7582015822W |
| Serie | Swedish Classics |
| Träslag | Furu |
| Mönster | 1-Stav |
| Ytbehandling | Mattlack |
| Längd | 2085 mm |
| Bredd | 198 mm |
| Tjocklek | 14 mm |
| Bredd | 198 cm |
| Slitskikt | 3,8 mm |
| Antal (m2/frp) | 2,477 m²/frp |
| Antal (st/frp) | 8 st/frp |
| Fog | Svedloc Plus |
| Produkttyp | Parkettgolv |
| Färg | Vit |
| EAN-nr | 7330587508341 |


