Parkettgolv Berg & BergNorrlandsfuru XXL Obehandlad 2.0
1 299 kr/m²Pris/frp 3 208,53:-
30 dagars prisgaranti
- Lagervara - Levereras normalt inom 3-5 vardagar.
- Hemleverans
- Fraktkostnad beräknas i varukorgen.
Beskrivning
Norrlandsfuru med obehandlad yta har ett mjukt och inbjudande intryck.
Ett furugolv med mjukt och inbjudande intryck med kvistar i varierande storlek och en levande yta. Golvet är obhendlat från fabrik och du sätter själv din egen prägel på det. Golvet har Berg & Bergs egna klicksystem Svedloc Plus.
Denna fog låser samman brädorna och när de väl är låsta förblir de sammansatta. Vid flytande installation rekommenderas det att använda lim i noten vilket gör förbindningen extremt stark. Delade brädor förekommer inte i paketen.
Denna fog låser samman brädorna och när de väl är låsta förblir de sammansatta. Vid flytande installation rekommenderas det att använda lim i noten vilket gör förbindningen extremt stark. Delade brädor förekommer inte i paketen.
Egenskaper
| Varumärke | Berg & Berg |
|---|---|
| Art.Nr. | 7582012002W |
| Serie | Swedish Classics |
| Träslag | Furu |
| Mönster | 1-Stav |
| Ytbehandling | Obehandlad |
| Längd | 2085 mm |
| Bredd | 198 mm |
| Tjocklek | 14 mm |
| Slitskikt | 3,8 mm |
| Antal | 2,477 m2/frp |
| Antal | 8 st/frp |
| Fog | Svedloc Plus |
| Typ | Parkettgolv |
| Färg | Trä/natur |
| EAN-nr | 7330587508600 |
