Trägolv Kährs Nouveau Snow Vit Mattlackad Borstad Ek 1-stav 2266 mm
Pris/frp 3 543,30:-
1 395 kr/m²30 dagars prisgaranti
Tillfälligt slut
Hemleverans Fraktkostnad beräknas i varukorgen.

Trägolv Kährs Nouveau Snow Vit Mattlackad Borstad Ek 1-stav har en kritvit pigmenterad planka med Ekens alla naturliga färgvariationer. Kährs Nouveau Snow innehåller stora kvistar, både vita och svarta. Borstad med vita, fasade kanter. Trägolv Kährs Nouveau Snow Vit Mattlackad Borstad Ek 1-stav är lika vackert som lättskött. Ytskiktet är 3,5 mm tjockt, vilket innebär att Kährs Original kan slipas 3-4 gånger, så att flera generationer kan ha glädje av dem. Kährs Original kan användas i en mängd olika miljöer, exempelvis i bostäder, på kontor och i butiker.
Varumärke
KährsBeskrivning
Trägolv Kährs Nouveau Snow Vit Mattlackad Borstad Ek 1-stav har en kritvit pigmenterad planka med Ekens alla naturliga färgvariationer. Kährs Nouveau Snow innehåller stora kvistar, både vita och svarta. Borstad med vita, fasade kanter. Trägolv Kährs Nouveau Snow Vit Mattlackad Borstad Ek 1-stav är lika vackert som lättskött. Ytskiktet är 3,5 mm tjockt, vilket innebär att Kährs Original kan slipas 3-4 gånger, så att flera generationer kan ha glädje av dem. Kährs Original kan användas i en mängd olika miljöer, exempelvis i bostäder, på kontor och i butiker.
Kährs trägolv Nouveau Snow ingår i kollektionen Classic Nouveau Collection som består av golv som förädlats och behandlats med borstning och lasering och med en tydlig fas på alla fyra sidor av brädan. Kährs golv tillverkas enligt Kährs patenterade lamellparketteknik, med tre skikt som har en sammanlagd tjocklek på 15 mm. Kährs trägolv från serien Original med tjocklek 15 mm har 30 års garanti. I paketen förekommer start/stoppbräda. Golven levereras med baksidan av golvet uppåt, för att säkerställa att golvet inte repas eller skadas under transport.
Färgförändring
Infärgad produkt, liten påverkan.
Sortering Lively
I sorteringen Lively finns dramatisk ådring och stora kvistar, större färgvariation samt en tydlig naturlighet.
Tänk även på att lägga till ca 5% extra i spill när man beräknar åtgången av golv.
Färgförändring
Infärgad produkt, liten påverkan.
Sortering Lively
I sorteringen Lively finns dramatisk ådring och stora kvistar, större färgvariation samt en tydlig naturlighet.
Tänk även på att lägga till ca 5% extra i spill när man beräknar åtgången av golv.
Dokument
Recensioner
Per HVerifierad köpare
för 5 år sedanSupersnyggt och lätt att lägga!
Rebecka CVerifierad köpare
för 5 år sedanMarina Verifierad köpare
för 6 år sedanLätt att lägga golvet och det blev ett jättefint resultat. Vi är väldigt nöjda med golvet
Bengt MVerifierad köpare
för 6 år sedanEtt ganska exklusivt golv. Köpte detta genom att endast se produktbild. Produktbild och verkligt golv stämmer 100%. Ett golv som är enkelt att lägga, snyggt och stilrent. Den vita linjeringen i plankan smälter in snyggt i sin helhet. Passar utmärkt till till vitmålade väggar i nästan helmatt, ncs 0500-n Skönt att gå på och vackert att titta på. Ser bäst ut på större ytor. Rekommenderas!
Egenskaper
| Varumärke | Kährs |
| Art.Nr. | 311007 |
| Serie | Kährs Original |
| Träslag | Ek |
| Mönster | 1-Stav |
| Ytbehandling | Mattlack |
| Sortering | Lively |
| Längd | 2266 mm |
| Bredd | 187 mm |
| Tjocklek | 15 mm |
| Kollektion | Classic Nouveau Collection |
| Antal (m2/frp) | 2,54 m²/frp |
| Antal (st/frp) | 6 st/frp |
| Fog | Woodloc 5S |
| Tål Golvvärme | Ja |
| Produkttyp | Parkettgolv |
| Nyans | Ljust |
| Färg | Trä/natur |
| Slitskikt | 3,5 mm |
| Garanti | 30 år |
| Tillverkarens Art.Nr. | 151L8AEK0WKW220 |
| Certifiering | Svanenmärkt |
| EAN-nr | 7393969041171 |







