Trägolv Pergo Senja Northern Light Oak Mattlackat 3-Stavs Parkettgolv
Pris/frp 1 222,50:-
489 kr/m²Behöver du hjälp med ditt köp?Ring till våra produktrådgivare!
30 dagars prisgaranti

Senja Northern Light Oak Mattlackat 3-Stavs Parkettgolv
0 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 4-7 vardagar.
Hemleverans Fraktkostnad beräknas i varukorgen.

Trägolv Pergo Northern Light Oak 3 strip är ett elegant vitpigmenterat ekgolv. Golvet har Moisture Protection Bevel. Precis som sina lackade syskon har Pergos oljade trägolv behandling i kortändarna som skyddar mot att vätskor eller smuts tränger in och missfärgar träet. Och med 2 lager högkvalitativ olja får du ett hållbart golv som erbjuder det naturliga och tidlösa utseendet av trä.
Varumärke
PergoBeskrivning
Trägolv Pergo Northern Light Oak 3 strip är ett elegant vitpigmenterat ekgolv. Golvet har Moisture Protection Bevel. Precis som sina lackade syskon har Pergos oljade trägolv behandling i kortändarna som skyddar mot att vätskor eller smuts tränger in och missfärgar träet. Och med 2 lager högkvalitativ olja får du ett hållbart golv som erbjuder det naturliga och tidlösa utseendet av trä.
Inget skänker värme och karaktär åt ett rum som ett äkta trägolv. Den unika variationen i materialet ger trägolvet en egen personlighet och gör det till den perfekta utgångspunkten för en vacker inredning i olika miljöer, såväl hemmiljö som offentlig miljö.
Fördelar: Trägolv Pergo Senja Northern Light Oak Mattlackat 3-Stavs Parkettgolv
- Tål golvvärme
- Stay Clean Technology
- Livstidsgaranti
Fördelar: Trägolv Pergo Senja Northern Light Oak Mattlackat 3-Stavs Parkettgolv
- Tål golvvärme
- Stay Clean Technology
- Livstidsgaranti
Dokument
Recensioner
Filip ÅVerifierad köpare
för 1 år sedanFint golv men riktigt dålig kvalle på brädorna. Räkna med 20% bortfall eller välj ett dyrare golv
Kari PVerifierad köpare
för 1 år sedanJag har inte börja lägga in den ännu
Egenskaper
| Varumärke | Pergo |
| Art.Nr. | W1436-03202-C |
| Serie | Senja |
| Träslag | Ek |
| Mönster | 3-Stav |
| Ytbehandling | Mattlack |
| Längd | 2200 mm |
| Bredd | 190 mm |
| Tjocklek | 13 mm |
| Slitskikt | 2,5 mm |
| Antal (m2/frp) | 2,508 m²/frp |
| Antal (st/frp) | 6 st/frp |
| Fog | PerfectFold 3.0 |
| Tål Golvvärme | Ja |
| Imitation | Ek |
| Produkttyp | Trägolv |
| Yta | Stay Clean Technology |
| Nyans | Ljust |
| Färg | Trä/natur |
| Garanti | Livstid |
| Tillverkarens Art.Nr. | W1436-03202-C |
| Kant | Fasad |
| Montering | Klick |
| EAN-nr | 5400818582593 |

