Kakel Tenfors Vit Blank 15x15 cm
189 kr/m²
30 dagars prisgaranti
Förväntas åter i lager 2026-05-29
Utlämningsställe Fraktkostnad beräknas i varukorgen.

Kakel Tenfors Vit Blank 15x15 - en klassiker i både kök och badrum. Neutral, stilren och enkel att variera med bårder eller mosaik. Till väggar inomhus. Varje platta mäter 14,8x14,8 cm.
Varumärke
TenforsBeskrivning
Kakel Tenfors Vit Blank 15x15 - en klassiker i både kök och badrum. Neutral, stilren och enkel att variera med bårder eller mosaik. Till väggar inomhus. Varje platta mäter 14,8x14,8 cm.
Eventuella reklamationer görs innan montering. Reklamationer efter montering godkänns ej. Priset är per kvadratmeter, men produkten säljs endast i hela paket. Tänk på att plattan kan se något annorlunda ut i verkligheten då bildkvaliteten skiljer sig mycket från skärm till skärm.
Recensioner
Cecilia AVerifierad köpare
för 1 år sedanÄr inte detta enkla vita kakel det snyggaste av dem alla? Klassiskt och alltid rätt!
Egenskaper
| Varumärke | Tenfors |
| Art.Nr. | HO15X15VB |
| Färg | Vit |
| Mått | 14,8x14,8 cm |
| Tjocklek | 6 mm |
| Bredd | 14,8 cm |
| Längd | 14,8 cm |
| Antal (m2/frp) | 1 m²/frp |
| Antal (st/frp) | 44 st/frp |
| Tål Golvvärme | Nej |
| Produkttyp | Kakel |
| Sättyta | Enbart Vägg |
| Kant | Rund |
| Yta | Blank |
| Åtgång | + 10% |
| Användningsområde | Inomhus |
| Serie | Vit Serie |
| Frostsäker | Nej |




