
Klinker Arredo Arigato Grå 30x60 cm
FRI FRAKT
209 kr/m²Pris/frp 318,40:-
199 kr/m²Sänkt pris!
Behöver du hjälp med ditt köp?Ring till våra produktrådgivare!
30 dagars prisgaranti

Arigato Grå 30x60 cm
0 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 4-7 vardagar.
Hemleverans Fraktkostnad beräknas i varukorgen.
Överstruket pris avser lägsta priset hos oss på denna produkt de senaste 30 dagarna före prissänkningen.

Arigato Grey är en klinkerplatta i melerade ljusgrå nyanser. Denna platta har en lätt skrovlig yta med ett lätt skimmer vid belysning. Passar i alla miljöer såväl på golv som på vägg. Plattans starka strukturyta gör den lämplig för miljöer med rörelse. Klinker i Arigato serien är för dig som vill ha ett riktigt snyggt klinkergolv i till exempel hall, grovkök, farstu eller uterum mm.
Varumärke
ArredoBeskrivning
Arigato Grey är en klinkerplatta i melerade ljusgrå nyanser. Denna platta har en lätt skrovlig yta med ett lätt skimmer vid belysning. Passar i alla miljöer såväl på golv som på vägg. Plattans starka strukturyta gör den lämplig för miljöer med rörelse. Klinker i Arigato serien är för dig som vill ha ett riktigt snyggt klinkergolv i till exempel hall, grovkök, farstu eller uterum mm.
OBS! Nyansskiftningar är helt naturliga eftersom keramik är ett naturmaterial. Beakta att plattan kan se något annorlunda ut i verkligheten då bildkvaliteten skiljer sig mycket från skärm till skärm. Eventuella reklamationer görs innan montering, reklamationer efter montering godkänns ej. Priset är per kvadratmeter, men produkten säljs endast i hela paket. Tänk även på att lägga till ca 10% extra i spill när du beräknar kakel- och klinkeråtgång.
Recensioner
Vedat MVerifierad köpare
för 6 månader sedanNelley NVerifierad köpare
för 1 år sedanJättefin klinker! Vi beställde hem två olika prover vilket var så bra och smidigt och fastnade direkt för detta. Har det i ett 8kvm litet badrum men det ser otroligt pampigt ut! Enligt plattsättaren var där en hel del plattor som var lite ovala så vi la plattorna i ett ”fall” som dom kallar det och det blev så bra!
+ Otroligt snyggt och lätt städat
- En del ovala plattor
Egenskaper
| Varumärke | Arredo |
| Art.Nr. | 266195 |
| Mönster | Sten/betong |
| Mått | 30x60 cm |
| Färg | Grå |
| Tjocklek | 8,5 mm |
| Bredd | 30 cm |
| Längd | 60 cm |
| Storlek | 30x60 cm |
| Antal | 1,6 m²/frp |
| Antal | 9 st/frp |
| Tål Golvvärme | Ja |
| Form | Rektangulär |
| Typ | Klinker |
| Sättyta | Golv och Vägg |
| Kant | Rund |
| Åtgång | + 10% |
| Serie | Arigato |
| Användningsområde | Inomhus/Utomhus |
| Yta | Matt |
| Frostsäker | Ja |
| EAN-nr | 7340072808610 |




