
Klinker Konradssons Memory Pearl grey 6x25 cm
FRI FRAKT
Pris/frp 925,50:-
1 234 kr/m²Se priset!
Behöver du hjälp med ditt köp?Ring till våra produktrådgivare!
30 dagars prisgaranti

Memory Pearl grey 6x25 cm
0 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 vardagar.
Utlämningsställe Fraktkostnad beräknas i varukorgen.

Ljusgrå glaserad klinker med en rustik och handgjord känsla. Ytan är oregelbunden och färgen skiftar i intensitet och nyans. Det långsmala formatet, 6x25 cm, öppnar upp för att skapa kreativa mönster och du kan också mixa olika kulörer från serien för att skapa effekter.
Varumärke
KonradssonsBeskrivning
Ljusgrå glaserad klinker med en rustik och handgjord känsla. Ytan är oregelbunden och färgen skiftar i intensitet och nyans. Det långsmala formatet, 6x25 cm, öppnar upp för att skapa kreativa mönster och du kan också mixa olika kulörer från serien för att skapa effekter.
OBS! Nyansskiftningar är helt naturliga eftersom keramik är ett naturmaterial. Kontrollera nyanser och storleksvarianter före montering. Reklamation efter montering godkännes ej. Tänk även på att en bildskärm inte alltid kan återge en plattas färg och struktur på ett helt korrekt sätt. Lägg till ca 10% extra i spill när du beräknar kakel- och klinkeråtgång.
Egenskaper
| Varumärke | Konradssons |
| Art.Nr. | 5665 |
| Mönster | Enfärgad |
| Färg | Grå |
| Mått | 6x25 cm |
| Tjocklek | 10 mm |
| Storlek | 6x25 cm |
| Antal | 0,75 m2/frp |
| Antal | 50 st/frp |
| Tål Golvvärme | Ja |
| Form | Rektangulär |
| Typ | Klinker |
| Sättyta | Golv och Vägg |
| Kant | Rundad |
| Åtgång | + 10% |
| Serie | Memory |
| Yta | Blank |
| Användningsområde | Inomhus/Utomhus |
| Frostsäker | Ja |
| EAN-nr | 7340137320477 |







