Tapet Diamonds är en svensktillverkad tapet med ett slående geometriskt mönster. En stilig tapet som passar många olika inredningsstilar. Guldtrycket skimrar diskret och framträder olika mycket beroende på hur ljuset faller, en genomtänkt detalj som ger rummet härlig dynamik. Diamonds finns i fyra olika färgställningar, här ser du den med gyllene linjer mot en dovt mörkblå botten.
Graphic World är en modern, grafisk tapetkollektion signerad Engblad & Co. Enkla, slående former i elegant, skandinavisk minimalism som passar många rum och inredningsstilar.
Kollektionen har en mjuk, rik färgskala. Från djupa dova toner av blått, grått och grönt till pudriga pasteller, ibland med ett skimrande inslag. Vissa tapeter skapar en stillsam, nästan meditativ känsla medan andra tar för sig lite mer och blir ett blickfång på väggen.
Övrigt
Tillverkas i Sverige
Vattenbaserade färger
Eget reningsverk
CE-märkta tapeter
Paketeras i återvinningsbart material
PVC-fritt
Hållbart skogsbruk
Spillmaterialet går till fjärrvärmen i Borås
Innehåller inga skadliga ämne som kan påverka miljön.
Obs! Tänk på att färgåtergivningen av bilder kan variera beroende av inställning på skärm!