Väggskiva BerryAlloc Kitchen Wall Vit Snö Subway

Kitchen Wall Vit Snö Subway

Beskrivning
- BerryAlloc Kitchen Wall är både kompakt och tjockt och kan därför produceras med unika ytor och realistiska fogar. En hygienisk produkt som håller sig lika vacker år efter år.
- BerryAlloc Kitchen Wall är i det närmaste underhållsfri. Enkel rengöring med en väl urvriden trasa och ett syntetiskt rengöringsmedel utan skurmedel.
- Kitchen Wall framställs som ett kompaktlaminat och är helt opåverkad av direkt vattenstänk.
Garanti
Livstidsgaranti gäller för bruk i bostäder.
- Färgäkthet
- Fläckmotstånd
- Vattenresistens
Materialåtgång
- 1 tub lim per skiva vid montering.
Obs! Lim ingår ej. Endast följande lim är godkänt för montage
- Alloc monteringslim
- Tec7
- Maxibond
Dokument
Recensioner
Lätt struken fastnade bra.
Saknade liten spont men förstår att dom är så tunna att de funkar inte.
Fungerar bra att lima skivor på väggen. Eftersom plattorna är placerade mot varandra och inte faller in i varandra blir det alltid en liten skarv mellan plattorna. Jag har foggat dem men det ses lite ändå.
Vi sökte genom nätet på på den Väggskiva, på flera företag och vi valde Bygghemma , Det var där vi hittade väggskiva som pasade närmaste till det vi sökte för utseende mesig och priset.
Snygg kanske lite svårt att få till skarva perfekt
Jättefin!! Mycket nöjd!!
Skivan ok. Kanske lite pappersutseende och så valde vi nog lite fel men skivan helt ok
Ett utmärkt stänkskydd om man av någon anledning inte vill sätta kakel på väggen. Det blev snyggt och propert utan massor av arbete.
Egenskaper
| Varumärke | BerryAlloc |
| Art.Nr. | 62002196 |
| Nyans | Vit |
| Bredd | 600 mm |
| Tjocklek | 2,2 mm |
| Antal (m2/frp) | 0,72 m²/frp |
| Längd | 1200 mm |
| Serie | Kitchen Wall |
| Antibakteriell | Nej |
| Utförande | Väggskiva |
| Imitation | Kakel |
| Ljuddämpning | Nej |
| Antistatisk | Nej |
| EAN-nr | 7052870177408 |

