Handske STIHL Dynamic Sensolight
fr.160 kr
Se priset!
30 dagars prisgaranti
Välj variant

Dynamic Sensolight
160 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-3 vardagar.
Utlämningsställe Fraktkostnad beräknas i varukorgen.

STIHL Dynamic Sensolight är en professionell arbetshandske i getskinn med elastisk manschett, kardborrband och reflexränder. Handsken är perfekt för maskinhantering där en bra greppkänsla krävs, t.ex. vid arbete med motorsåg.
Varumärke
StihlBeskrivning
STIHL Dynamic Sensolight är en professionell arbetshandske i getskinn med elastisk manschett, kardborrband och reflexränder. Handsken är perfekt för maskinhantering där en bra greppkänsla krävs, t.ex. vid arbete med motorsåg.
Färg: Grå/Orange.
Storlek: Small
- Typ av handske: Arbetshandske
Storlek: Small
- Typ av handske: Arbetshandske
Egenskaper
| Varumärke | Stihl |
| Storlek | S, M, L, XL |
| Färg | Grå/Orange |
| Höjd | 40 mm |
| Längd | 230 mm |
| Material | Getskinn |
| Produkttyp | Skyddshandskar skog |
| Vikt | 0,099 kg |
| Bredd | 110 mm |
| Tillverkarens Art.Nr. | 00886110808, 00886110809, 00886110810, 00886110811 |
