Hörselskydd STIHL FM-radio
fr.1 505 kr
Se priset!
30 dagars prisgaranti
Välj variant

FM-radio
1 505 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-3 vardagar.
Utlämningsställe Fraktkostnad från: 59 kr

Dual Shell Design med all elektronik på utsidan, vilket ger bättre skydd mot fukt och svett medan antennen sitter integrerad för att undvika att den skadas eller fastnar. Guideröst förenklar t.ex. sökning efter radiokanaler avsevärt. Kan anslutas till mobilen/valfri ljudkälla via en 3,5mm aux-kabel (ingår ej).
Varumärke
StihlBeskrivning
Dual Shell Design med all elektronik på utsidan, vilket ger bättre skydd mot fukt och svett medan antennen sitter integrerad för att undvika att den skadas eller fastnar. Guideröst förenklar t.ex. sökning efter radiokanaler avsevärt. Kan anslutas till mobilen/valfri ljudkälla via en 3,5mm aux-kabel (ingår ej).
Work tunes Pro Hörselskydd med hjälmfäste och FM-radio med modern elektronik som ger utomordentligt bra ljudkvalitet.
Specifikationer
- Hörlurarna har ingen mikrofon.
- EN 352 godkänd
- Passar till STIHL G2000
- Dämpning decibel: 31 dB
- Dämpning: SNR 31
- Garanti: 1 år
Specifikationer
- Hörlurarna har ingen mikrofon.
- EN 352 godkänd
- Passar till STIHL G2000
- Dämpning decibel: 31 dB
- Dämpning: SNR 31
- Garanti: 1 år
Egenskaper
| Varumärke | Stihl |
| Storlek | Vuxen |
| Färg | Svart/Orange |
| Typ | Hörselskydd Allmänna |
| Utförande | Hjälmfäste, Hjässbygel |
| Garanti | 1 år |
| Längd | 200 mm |
| Bredd | 140 mm |
| Tillverkarens Art.Nr. | 70018842262, 70018842263 |
| Höjd | 110, 115 mm |
| Vikt | 0,486, 0,505 kg |
