Röjpaket STIHL Dynamic GPA 30
fr.870 kr
Se priset!
30 dagars prisgaranti
Välj variant

Dynamic GPA 30
870 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-3 vardagar.
Utlämningsställe Fraktkostnad från: 29 kr
Varumärke
StihlBeskrivning
Röjpaket med nylonvisir och hörselskydd från STIHL.
Extra stort visir nät i polyamid PA samt skärm som extra skydd i pannan. Den mjukt vadderade hjässbygeln och hörselskydden gör röjpaketet bekvämt att bära. Flexibelt nätnylonvisir (polyamid) som är den mest använda typen av visir, med lägre knäckrisk och längre livslängd. Dämpar upp till 30 db(A) och har ett genomsnittligt ljusgenomsläpp.
Uppfyller kraven enligt EN 352, EN 1731.
Uppfyller kraven enligt EN 352, EN 1731.
Egenskaper
| Varumärke | Stihl |
| Färg | Svart, Vit |
| Typ | Hörselskydd Allmänna |
| Garanti | 1 år |
| Tillverkarens Art.Nr. | 00008840253, 00008840254 |
| Certifiering | EN 352|EN 166, EN 352|EN 1731 |
| Höjd | 115, 128 mm |
| Längd | 330, 370 mm |
| Vikt | 0,5218, 0,5705 kg |
| Bredd | 300, 302 mm |

