Röjpaket STIHL Dynamic GPA 30Svart
870 kr
Se priset!
30 dagars prisgaranti
Vald variant
Färg:
Svart

Dynamic GPA 30
Svart
870 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-3 vardagar.
Utlämningsställe Fraktkostnad beräknas i varukorgen.
Varumärke
StihlBeskrivning
Röjpaket med nylonvisir och hörselskydd från STIHL.
Extra stort visir nät i polyamid PA samt skärm som extra skydd i pannan. Den mjukt vadderade hjässbygeln och hörselskydden gör röjpaketet bekvämt att bära. Flexibelt nätnylonvisir (polyamid) som är den mest använda typen av visir, med lägre knäckrisk och längre livslängd. Dämpar upp till 30 db(A) och har ett genomsnittligt ljusgenomsläpp.
Uppfyller kraven enligt EN 352, EN 1731.
Uppfyller kraven enligt EN 352, EN 1731.
Egenskaper
| Varumärke | Stihl |
| Art.Nr. | 1000712114 |
| Färg | Svart |
| Höjd | 128 mm |
| Längd | 330 mm |
| Tillverkarens Art.Nr. | 00008840254 |
| Vikt | 0,5218 kg |
| Bredd | 302 mm |
| Certifiering | EN 352|EN 1731 |
| Typ | Hörselskydd Allmänna |
| Garanti | 1 år |
| EAN-nr | 886661927753 |

