Oljebehandlad Board BOA 1220x2440 mm
fr.234 kr
Se priset!
30 dagars prisgaranti
Välj variant

rd BOA 1220x2440 mm
234 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 vardagar.
Hemleverans Fraktkostnad från: 499 kr

Boardskiva för skydd och täckning samt emballage i mer krävande miljö. Impregnerad med organisk olja och därefter härdats i hög temperatur, vilket gör den mer fukttålig. Kan spikas, skruvas och limmas. Den kan också borras, stansas, hyvlas och slipas. Arbetas med vanliga träverktyg och spricker ej.
Varumärke
BOABeskrivning
Boardskiva för skydd och täckning samt emballage i mer krävande miljö. Impregnerad med organisk olja och därefter härdats i hög temperatur, vilket gör den mer fukttålig. Kan spikas, skruvas och limmas. Den kan också borras, stansas, hyvlas och slipas. Arbetas med vanliga träverktyg och spricker ej.
Egenskaper
| Varumärke | BOA |
| Tjocklek | 3, 6 mm |
| Bredd | 2440 mm |
| Typ | Board |
| Längd | 1220 mm |
| Material | Träfiber |
| Antal | 2,9768 m2/st |
| Vikt | 2,8, 5,8 kg/m² |
